Wpis z mikrobloga

SpaceX - Pełno ludzi interesuje się każdym szczegółem prac w Starbase. Każdy ruch jest obserwowany i analizowany przez tysiace ciekawskich fanów. Dwie ekipy bez przerwy streamują na YouTube podglądy live z kilku kamer. Ludzie z teleobiektywami robią zdjęcia każdej części na placu i z malutkich opisów naklejek informacyjnych próbują odczytać do do której wersji starshipa lub boostera są przeznaczona. Następnie spekulują nad każdym szczegółem próbując wywnioskować co obecnie robi ekipa SpaceX. RGV Aerial Photography co kilka dni robi obloty nad Starbase i udostępnia nagrania oraz zdjęcia z lotu ptaka.

Blue Origin - Pół roku temu internet obiegły pierwsze zdjęcia ich placówki w której pracują nas swym tajemniczym projektem Jarvis. Na niewyraźnych zdjęciach widać że podobnie jak SpaceX budują swoją rakietę pod gołym niebem. Niesamowite, od teraz wszyscy mogą podglądać również postępy ekipy Bezosa! I...
Nobody cares ¯\(ツ)/¯
Temat szybko ucichł i nikt się zbytnio nim nie interesuje. Nikt tam nie jeździ robiąc zdjęcia, będąc ciekawym co robi konkurencja SpaceX. Może jakieś są, choć ja nie znalazłem nowszych zdjęć placówki BO. Bezos musiał po tym kolejny ból dupy złapać, kiedy po medialnym podgrzewaniu atmosfery nikt się tym nie zainteresował. To pokazuje ile wiary ma w nich sama publiczka.

Nie to żebym się cieszył z tego. Przeciwnie, chciałbym aby konkurencja jak najlepsza była. Sam kibicuję innym projektom. Konkurencja wyszłaby całej branży na dobre. Jednak BO sam zapracował sobie na paskudny PR. Pracownicy masowo się zwalniali, niektórzy pisali ze wstyd im za to co robi zarząd i popierali publicznie SpaceX. BO jako firma dwa lata starsza od SX z większym finansowaniem od samego początku, przez tyle lat nie pokazała zbyt wiele... poza bólem dupy, składaniem bzdurnych pozwów i protestów.

#spacex #blueorigin
Opposition_Fuhrer - SpaceX - Pełno ludzi interesuje się każdym szczegółem prac w Star...

źródło: comment_1645218690rH7psfuEDM7YsqD4b98DhF.jpg

Pobierz
  • 9
@Opposition_Fuhrer: Z BO problem polega przede wszystkim na tym, że jak Musk ogłosił Starshipa jako projekt, to Starhopper wykonał udany skok po kilku miesiącach od zera, tj. od postawienia namiotu w Boca. Jarvis to rzekomo miałby być odzyskiwalny drugi stopień New Glenn, więc też mogliby ćwiczyć już jakieś hopy, choćby miały się nie udać. Ale nie ćwiczą, bo nic nie mają. Też bardzo bym chciał zobaczyć wreszcie realną konkurencję dla SpaceX,