Wpis z mikrobloga

#agd #gotujzwykopem #budujzwykopem #indukcja
Szukam płyty indukcyjnej.
Po 8 latach moja płyta indukcyjna zaczyna szwankować - na dwóch polach pojawia się błąd wskazujący na uszkodzenie czegoś nienaprawialnego. Wiem, że płytka grzewcza to nie jest coś, co często się zmienia, więc trudno znaleźć kogoś z doświadczeniem na kilku różnych modelach w stosunkowo krótkim czasie. Ale może akurat ktoś się "naciął" łatwiej będzie mi coś wybrać dzięki selekcji negatywnej.
Kucharze, czego używacie i polecacie, albo raczej nie polecacie?
A może jest tu ktoś, kto się właśnie wykańcza, albo niedawno przez to przeszedł, i robił gruntowny research pod kątem AGD?
  • 13
@Djelon kurczę no ja mam Electroluxa od 6 lat i właśnie planuję zmienić bo mnie #!$%@?.
Powierzchnia grzejna jest bardzo mała i efekt jest taki, że smażenie czegokolwiek na większej patelni kończy się paleniem środka albo niedosmażeniem brzegów, np w naleśnikach.
A to był najwyższy dostępny wtedy model, z łączonymi polami i #!$%@? wie czym.

@tmkg wybrałeś coś?
@mietek111 właśnie się przymierzałem do jakiegoś Electroluxa 6** niestety. Mój stary Bosch też ma to, o czym piszesz - grzeje głównie środkiem, a nie równomiernie. Mam nadzieję, że to nie jest problem we wszystkich indukcjach. Ale znaleźć jakieś wiarygodne informacje lub opinie użytkowników strasznie ciężko.
@mietek111: tak, grzeje równo w obszarze pokazanym na szkle, wymienione naleśniki smażymy na dwóch patelniach na raz - na górnym kółku i dolnym kwadracie. Największy garnek stawiamy na połączonych kwadratach