Wpis z mikrobloga

Cześć, kieruje sie z pytaniem

Znacie jakaś firmę/organizacje/stowarzyszenie/kogokolwiek kto pomaga ludziom z branży IT lub pokrewnych (w tym przypadku #telekomunikacja, ale też #programowanie) w znalezieniu pracy na zachodzie Europy (kraje DACH/Beneluksu/UK preferowane) lub w #usa ?

O mnie: mam 2 lata doświadczenia w branży telco, skończone studia. Szukam możliwości na wyjazd zagranicę, choć praca zdalna z PL też by była ok

Otaguje jeszcze #praca #pracbaza
  • 13
@Kolczaneiro: nie wiem czy próbowałeś, ale myśle, ze dobra platforma aby się ogłosić, znaleźć ofertę lub bezpośrednio drzemać się do jakiejś konkretnej firmy/organizacji jest linkedin, może się uda ;)
@Kolczaneiro: ja kiedyś zrobiłem tak, ze pisałem do osób (głównie Polaków) pracujących w danej firmie, w danym kraju o kontakt, pomoc i działało, bez problemu uzyskiwał dane, informacje jakie potrzebowałem (właśnie na linkedin). Co do USA/Kanady/Australii to tam chyba ciężko jest się dostać bez ich dyplomu (nie uznają europejskich, wiem bo bardzo tez chciałem wyjechać :p). Agencje pracy to chyba słaba opcja, spróbuj się odzywać bezpośrednio, zycze powodzenia ! :)
@Kolczaneiro: słuchaj, próbuj! Nic cię nie kosztuje próbowanie, a może będzie tak, ze ci to firma sfinansuje ? Nie ograniczaj się, ale jest duży minus, ze oni tylko skredytują wykształcenie z ich uczelni, może dowiedz się, czy nie można zrobić jakiegoś certyfikatu, który uprawnia do pracy na twoim stanowisku (takim które ci odpowiada, a ze będzie kładł kable ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Co do Europy, jest na
@Apst1 w samych stanach ofert jest kilka tysięcy, jak patrzę po zachodzie to też sporo, a nawet nie wiem w którym stanie chciałbym pracować.
Myślisz żeby po prostu aplikować poprzez LI, czy lepiej pisać do tych rekruterów na priv?
@Kolczaneiro: rekrutera są ok, jeśli do nich napiszesz myśle ze co drugi co najmniej się odezwie. Jeśli chodzi o stany i który stan wybrać, cóż tutaj nie odpowiem, preferencje własne. Aczkolwiek Texas jest chyba przyjazny jeśli chodzi o życie, są dobre pensje i ciepły klimat ale co kto lubi :). Możesz nawet napisać bezpośrednio na mail firmy i spytac/odpisać na ogłoszenie, czy szukają kogoś z Europy i od razy wyślij cv