Wpis z mikrobloga

W tym roku postanowiłem wiosnę zrobić nieco wcześniej (a dzieciakom nietypowe ferie).

Temperatura 17-20 stopni w dzień. Raczej słonecznie. Ludzie ubrani różnie. Można zobaczyć zarówno ludzi w kąpielówkach na plaży jak i ludzi w wełnianych czapkach. Jest to najzimniejszy chyba miesiąc, a i tak morze ma temperaturę porównywalną do naszego latem. Spokojnie można pobrodzić, pływanie raczej tak samo niefajne jak w naszym morzu choć zdarzają się ludzie "morsujący".

W restauracjach i sieciowych sklepach (w tym marketach) na wejściu sprawdzane są certyfikaty covidowe. Podczas podróży też były potrzebne.

#podroze #podrozujzwykopem #koronawirus #covid19 #szczepienia
maniac777 - W tym roku postanowiłem wiosnę zrobić nieco wcześniej (a dzieciakom niety...

źródło: comment_1645093157DWqnfHmubjmRxSCpjNLOOV.jpg

Pobierz
  • 16
W restauracjach i sieciowych sklepach (w tym marketach) na wejściu sprawdzane są certyfikaty covidowe. Podczas podróży też były potrzebne.


@maniac777: Co to za kraj? Czyżby grecja? Mam ochotę się wyprowadzić z polski gdzie foliarze wszędzie są wpuszczani i zarażają
W restauracjach i sieciowych sklepach (w tym marketach) na wejściu sprawdzane są certyfikaty covidowe. Podczas podróży też były potrzebne.


@maniac777: jestem w kontakcie ze znajomym, jak coś immuner.de wpuszcza do każdego lokalu, i też do kraju, nawet nie trzeba płytki pokazywać. Tak tylko sie dziele, gdyby Ci wygasł jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: Tylko po co poświęcać czas i pieniądze (nawet jeżeli to 3.50) w imię wielokrotnego zwiększenia własnych ryzyk?! Równie mądre co "na złość mamie...", ale rób tam sobie co chcesz. ¯\_(ツ)_/¯
@Rabusek: Dwie kilkukrotnie zmniejszają ryzyka w porównaniu do żadnej, a trzy w porównaniu do dwóch. Poza tym nie jestem pewien czy szuranie z testami jest takie wspaniałe gdy masz być dwa tygodnie, a certyfikaty sprawdzane są w knajpach i marketach.
@novus: nawet wklejonego przez Ciebie obrazka wynika ze dwie dawki zmniejszaja wielokrotnie ryzyka infekcji delta (lewa strona wykresu) a trzy omikrona (prawa strona wykresu), ktory inaczej niz twierdza szury nadal nie jest tylko przeziebieniem.
ze dwie dawki zmniejszaja wielokrotnie ryzyka infekcji delta (lewa strona wykresu) a trzy omikrona (prawa strona wykresu), ktory inaczej niz twierdza sz


@maniac777: Ja mówię o obecnej sytuacji, w której to Delta występuje bardzo rzadko.

Czy omikron jest niebezpieczny? Patrząc na oficjalne dane np. z Niemiec z ostatnich 4 tygodni:
250 tysięcy symptomatycznych przypadków (pozytywnych dużo więcej) w grupie wiekowej 40-59 lat, 40 zgonów.
Niech każdy sam sobie odpowie.

Biorąc pod
Ja mówię o obecnej sytuacji


@novus: Ja również. Delta jest wypierana ale nadal zdaje się jest i szczepienie w konfrontacji z nią zmniejsza ryzyka kilkukrotnie. Poza tym większość szczepionych dwoma dawkami była szczepiona przed epidemią omikrona i ci ludzie (żyjący tu i teraz) zmniejszyli swoje ryzyka kilkukrotnie. Mamy tu może nieco inne spojrzenie, ale chyba w jakimś zakresie i tak się zgadzamy. Natomiast co do omikrona i trzech dawek to zgadzamy
@maniac777: Patrząc na to statycznie, szczepienie ma jak najbardziej sens.

Ciekawe jest jednak, jak wraz z łagodniejszym wariantem i zmniejszającą się po paru miesiącach skutecznością ta różnica (zaszczepieni/niezaszczepieni) się zaciera.
W moim środowisku w zasadzie nie widzę różnic w symptomach - wiem: mała próbka badanych :)