Wpis z mikrobloga

#sprzatamylasy #smieci #puszki

Niedawno posprzątałem w lesie kolejny zagajnik, wspominany w [poprzednim wpisie]( https://www.wykop.pl/wpis/60426891/sprzatamylasy-smieci-puszki-niedawno-posprzatalem-/).

Jeszcze raz potwierdzam, że w lasach zalega dużo puszek oraz butelek, w tym dużo zwrotnych. Wcześniej posprzątane puszki miały daty ważności 2017, natomiast ostatnio okazały się jeszcze starsze, było skupisko z datami 2015, a trafiały się nawet z 2000.

Najstarsza miała datę 08/99, choć sporo było już bez widocznej daty.

Trzeba się trochę rozejrzeć po niepopularnych aktualnie obszarach, jednak spokojnie się znajdzie. Nikt tam tego nie zbiera, bo nieopłacalne jest takie szukanie po lesie oraz transport, fragmenty bez ścieżki. Pełen worek na surowce z butelkami trochę waży, więc tylko po jednym dało się nosić, zebrało się kilka.

Najłatwiej zutylizować jak jest posortowane, worki z surowcami odbierają w każdej ilości, jednak trzeba przetransportować. Inaczej można użyć małych woreczków, zmieszczą się do koszy leśnych oraz miejskich przy lesie.
wkto - #sprzatamylasy #smieci #puszki

Niedawno posprzątałem w lesie kolejny zagajn...

źródło: comment_1645046520ByJpifBNfN0kevYF10hpSW.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wkto: gratki kolego. Mam podobny plan, ale chyba skontaktuję się z leśniczym w celu odbioru pozbieranych odpadów. Inna sprawa to gruz na ugorach czy prywatnych lasach. Gmina ma to gdzieś.
  • Odpowiedz
@Jonn: również dobry pomysł, można spróbować, choć raczej tak samo trzeba by donieść do szerokiej ścieżki.

Większe odpady zgłaszam, w lesie oraz też poza, jednak faktycznie dużo zależy kto zarządza terenem, na niektórych obszarach nie widać efektów zgłoszeń, jak już potwierdzą, co nie zawsze się zdarza, to później mogą oznaczyć jako rozwiązane nie usuwając odpadów.
  • Odpowiedz