Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bananada: bo dosłownie każdy wokół ma tuje. Chciałem coś innego, coś kolorowego. I tak czytam Wasze propozycje to chyba najlepsze będą tuje xD szybko, nie ma dużo roboty przy tym. A no i widzę, że wróble często w tujach gniazda mają a to plus.
@Niewiemja: Cis rzeczywiście bardzo ładny.
@TheHamlet: długo rosną?
@TheHamlet: tak, mają coś z cmentarza. Także odpada
@Jokohama: Jak na moje to szybko. Mogę Ci na PW wysłać zdjęcie sadzonek i teraz jak wyglądają po dwóch latach.

Trzeba lać wodę i dwa razy do roku podkarmić nawozem.
Tak poza tym to dość mocno się je przycina, żeby się rozrastały na boki.
@Jokohama: Mam tuje na 3/4 obwodu działki, kilkaset sztuk. Kiedyś żałowałem, że nie posadziłem cisów, bo rzeczywiście to bardzo ładna roślina obronna. Ale od kiedy wokół zaczęli się budować już nie żałuję. Po prostu mam całkowitą prywatność, bo przez te kilkanaście lat tuje przysłoniły wszystkich wokół. Przy cisach byłoby to niemożliwe. Jest jeszcze jeden plus: drzewka sadziłem co 70 cm. Teraz tworzą zwartą ścianę, która doskonale chroni przed tymi szalonymi wiatrami,
@Jokohama: no moi rodzice posadzili na jednej scianie bukszpany to ćma zjadla XD i jednak tuje są. Moi znajomi mają rozne rzeczy dosadzone, ktore fajnie cos dodają na wiosne i lato, bo zimą tylko tuje i choinki zielone i dalej zasłaniają