Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niemamwiedzy: ale już o dziennikach z powstania warszawskiego Białoszewskiego dziwnie mało się mówi. Może dlatego że pada tam wprost że warszawiacy w 1944 nienawidzili powstańców za rozpętanie tego piekła
  • Odpowiedz
@Itun: Czas Aopkalipsy jest na tyle groteskowy ze jak sie jest mlodym to sie nieczuje ze to film anty wojenny - to juz lepiej Urodzony 1 Lipca. A tak naprawde to najlepssy film antywojenny to Johnny Got His Gun.
  • Odpowiedz
@HarrisonBergeron
Można by znaleźć mnóstwo przykładów ze sztuki osób z pokolenia kolumbów, którzy #!$%@? powstanie warszawskie i wojnę, ale nie wydaje mi się że temat jest całkowicie przemilczany w literaturze i sztuce.
Również w szkole ten wątek się porusza. Jeżeli ktoś chodzil do w miarę normalnej szkoły, i miał w miarę ogarniętego nauczyciela to nie ma opcji żeby nie zetknął się z tym wątkiem.

Nie mieszajmy też epok. Czym innym jest
  • Odpowiedz
@Itun: Moim ulubionym antywojennym jest radziecki "Idź i patrz". Bardzo dobre są też antywojenne filmy o I Wojnie Światowej, wszak wojna ta była chyba najbardziej bezsensownym i absurdalnym konfliktem w dziejach ludzkości (bardziej niż WW2). Polecam film dokumentalny "1914-18 - Triumf orkucieństwa i absurdu". Piękny jest włoski film "Życie jest piękne" oraz węgierski "Syn Szawła" (chyba najmnocniejszy film o Szoah). Mówiąc o Zagładzie warto wspomnieć dokumentalny "Shoah" z 1985 roku,
  • Odpowiedz
@Itun a po co lepiej wyskoczyc z Mickiewiczem klepac na lekcjach jaki to on nie byl patriota a na dzien dobry przeczytac "Litwo ojczyzno moja" a dalej jeszcze lepiej ,#!$%@? wierszem przez X stron przy czym stara panna polonistka dostaje orgazmu a 99% klasy zastanawia o czym ten belkot.Ewentualnie inne wynalazki typu lalka,balladyna i inne ciulstwo o niczym- jakas akcja, ciekawy wątek? Takiego wała,nic, null, zero nawet do spania aby oczy
  • Odpowiedz
@Saykoza84:

Litwo ojczyzno moja" a dalej jeszcze lepiej ,#!$%@? wierszem przez X stron przy czym stara panna polonistka dostaje orgazmu a 99% klasy zastanawia o czym ten belkot

Pięknie opisane, w 100 % tak było u mnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Itun: U mnie na polskim w liceum akurat omawialiśmy Czas Apokalipsy po tym jak czytaliśmy Jądro Ciemności. Ale moja nauczycielka akurat była jedną z tych którym się chciało i potrafiła zachęcić do nauki.
  • Odpowiedz