Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niegwynebleid: hmmm akurat czy Łowca Jeleni nie ma antywojennego przesłania to bym się kłócił

Mike wraca do domu. Wcześniej z Wietnamu wrócił też Steven, któremu amputowano obie nogi. Obaj nie mogą przystosować się do normalnego życia, choć każdy z nich z innego powodu


Nie pomyliłeś z Rambo II albo czymś podobnym? xd
  • Odpowiedz
@Itun: pamiętam jak w szkole mieliśmy "Jądro ciemności". Książka z automatu stała się jedną z moich ulubionych. Niedługo później obejrzałem film, któremu jako jednemu z niewielu wystawiłem 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łowca jeleni b. dobry, ale nie porwał mnie tak mocno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Itun: @MZ23: Jądro Ciemności jest lekturą, ba ja nawet musiałem obejrzeć Czas Apokalipsy. Książka średnia, za to film naprawdę dobry. Jak ściągnąłem go w wersji Blu-ray to nie mogłem uwierzyć, że jest z 1979.
  • Odpowiedz
Filmy o tematyce wojny wietnamskiej typu "Łowca jeleni", "Pluton", "Czas apokalipsy" itp. powinny być wśród lektur szkolnych omawianych na języku polskim.


@Itun: Zmniejsz dawkę amerykańskiej popkultury, wtedy przestaniesz mieć tak absurdalne pomysły.

(Nb. Czas apokalipsy oglądałem w LO na polskim XD)
  • Odpowiedz
Czas apokalipsy


@Itun: przecież to adaptacja jądra ciemności (lektury szkolnej)

@ntoskrnl: Jak sie nie chodzi do szkoly, to skad mozna to wiedziec? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Itun że też jeszcze nikt nie podał "Idź i Patrz"
Przecież to najlepiej przedstawia wpływ wojny na człowieka, a dodatkowo główny bohater ma 16 lat, więc byłby rówieśnikiem uczniów.

  • Odpowiedz
@Itun: Film? Może lepiej jakieś memy z amerykańskiej popkultury? Film za długi jest.
Tyle jest książek, dających dużo bardziej do myślenia niż film, że szkoda gadać. A ty wyskakujesz z jakimś filmami.
I tak przeczytałem trochę z nich, oczywiście po ukończeniu szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Itun akurat dzisiaj wróciłem do battelfielda 1 no i musiałem przejść prolog. W zasadzie tam też jest bardzo dobrze pokazane jak kruche jest życie i jak bez sensu jest wojna. Jest tam trochę za dużo patosu ale właśnie wniosek jest w punkt, że po drugiej stronie celownika może być psychol ale bardziej prawdopodobne, że człowiek ze swoją historią, rodziną i nadzieją na przyszłość. W piosence iron Maiden, Paschendale, też to jest.
  • Odpowiedz
@Itun: na polskim gdzie 99% procent polonistek uwielbia romantyzm? xD Nie ma szans, Polak ma ginąć a jak jest z elit to może pisać smęty samemu siedząc bezpiecznie zagranicą
  • Odpowiedz