Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie ze sprzętem na wakacjach. Taka sytuacja jedziecie do Hiszpanii z walizką lub plecakiem podręcznym na tydzień. I jak podróżować z aparatem. Zakładam jeden obiektyw i aparat. Zawsze nosiłem w rakim małym materiałowym worku na plecy, to jest niewygodne. Macie może jakieś swoje sposoby? Jakiś mały plecak fotograficzny dorzucacie do bagażu?

#kiciochpyta #fotografia #podroze #podrozujzwykopem
  • 9
@iErdo: Biorę sprzęt jak najbardziej uniwersalny i taki którego spodziewam się używać - na wakacjach zazwyczaj lekka kitówka wystarcza. Jak się spodziewam, że będę fotografował zwierzęta to biorę 150-600, a jak nie to zostawiam. Ciężkich portretówek nie biorę, bo po co? No i pakuję to w porządny plecak - dzięki temu sprzęt jest odpowiednio chroniony przed uderzeniami i wygodnie się z tym poruszać.
@sedros: No właśnie, ale jadąc za granicę w plecak fotograficzny nie spakujesz wszystkich rzeczy, więc potrzebna jest walizka / plecak oraz drugi plecak fotograficzny, zabierasz dwa? Oczywiście mówię tu już o zagranicy i o locie
@iErdo: Dawno już nie byłem za granicę z plecakiem, ale jakbym teraz jechał to bym wziął walizkę i plecak fotograficzny. Ja mam dość duży, który z tego co wiem wystaje nieco poza wymiar bagaży podręcznego, ale wiem, że wpuszczają z nim do środka. Jeśli nie brałbym 150-600 a tylko i wyłącznie kitówkę to spokojnie zmieściłbym sporo bagażu do niego.
@MusztardowyTygrys: W telefonie masz maciupką matrycę (sensor) rzędu 1/3.2", pochodne lub nawet mniejsze i tragiczną optykę. W takim Lumixie dostajesz zaś dużą matrycę micro 4/3" znane z wielu bezlusterkowców i całkiem niezłą optykę jak na tak mały aparat, a także pełną funkcjonalność doboru trybów i ustawień, a nie jak w telefonach "kliknij przycisk" i na tym koniec.

Jasne, obecnie telefony są w stanie zrobić niezłe zdjęcia, ale to tylko i wyłącznie
Pobierz FightMaker - @MusztardowyTygrys: W telefonie masz maciupką matrycę (sensor) rzędu 1/3...
źródło: comment_1645034568lZL7jcholWdVQFJH7aWnuK.jpg