Wpis z mikrobloga

Kupiłem kiedyś pare lat temu #wiedzmin3 na #ps4 ale jakos odbiłem się od tej gry na samym początku.
No i właśnie kupiłem z promocji na #gog
Ciekawe czy tym razem się uda przejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakieś porady na początek? W ogóle bardzo będzie przeszkadzał brak znajomości 1 i 2 częsci? No i ogółem całe uniwersum jest mi słabo znane.
#gry
  • 22
@elosiema: Gra jest tak skonstruowana, żebyś nie odczuwał, że nie miałeś styczności z 1 i 2 częścią. Generalnie ja miałem podobne wrażenia, nie moje uniwersum, nie moja zajawka, nie mój typ gry. Pierwszy raz pograłem 5 minut i odpuściłem grę na 3 lata xD. Potem zrobiłem drugie podejście i się zakochałem. Moim jedynym marzeniem po przejściu Wiedzmina 3, było odczekanie tyle czasu żebym zapomniał, jak gra wygląda i żebym mógł zagrać
@elosiema: System jazdy koniem jest tak tragiczny, że czasem wolę podbiec niż jechać. NPC zachowują się jak kukły. AI strażników w Novigradzie jest #!$%@?, ale za to mają 25 level więc jesteś dla nich na 2 strzały. Sporo bugów typu koń spawnuje się na dachu. Mimika postaci #!$%@?, Geralt kiwa głową podczas słuchania jakby słuchał zupełnie kogoś innego. Wszystkie miecze tną tak samo, tylko zmienia się cyferka jaki zadają damage. No
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elosiema: to prosta gra, rpg akcji, po odblokowaniu drugiego trybu znaku tarczy to ci ciosy przeciwników dają życia, nie trzeba jeść, eliksirów, odwarów i prawie każda walka jest prosta, punkty do odblokowania tarczy szybko znajdziesz na mapie z miejsc mocy. Poza tym rynsztunek wiedzmiński jest lepszy od jakiegokolwiek innego, więc jak najszybciej go zacznij zbierać i od razu złóż jak zdobędziesz poziom, reszt to masz poradniki, ale nie ma tego dużo
@elosiema: Zanim zaczniesz porządnie robić główna nitkę fabularna (początek krwawego barona), pozwiedzaj dużo, porób pytajniki, zrob calutki Biały Sad. Nadrobisz sobie staty, zdobędziesz lepsze miecze i będziesz zawsze już wyprzedzał fabułę o chociaż trzy levele. Wtedy granie jest łatwe i przyjemne.
Nadpisuj grę podwójnie. Wiesiek lubi utknąć w bagnie, utknąć w płocie czy w krzaku i ratunkiem jest tylko wczytanie z dobrego sejwa. Taki błąd popełniłam za pierwszym razem i musiałam
@korin_: mi tam się jeździ ok, gram na kompie, ale serio czasem wolę podbiec. Raczej heheszkuję, bo W3 ma mimo wszystko sporo baboli i niedoróbek, ale i tak jest genialny. Natomiast niektórzy porównując jazdę konną do RDR lub chociażby drugiego asasyna to mocno jechali po Wieśku. Generalnie technicznie można się mega czepiać. Bugów i słabości w rozgrywce jest tam dużo. Nawet jako system RPG nie jest to mastermind. Mimo to, gra
@elosiema: Kupuj i zbieraj wszystkie karty do gwinta jakie są dostępne w sprzedaży. Nawet jak będziesz musiał na nie nazbierac z 3 beczek w ruinach domu #pdk.

System zbroi i broni jest #!$%@? i super artefakt jaki zdobędziesz zabijając jakiegoś złodupca za 2 levele jest słabszy od tego co wypada z randomowych bandytów. Więc inflacja jest wysoka i kupuj na bieżąco, żeby się dobrze bawić.
@nalej_mi_zupy: @elosiema: a propos tego to warto dokupić umiejętność dającą dodatkowe 60 udźwigu i kupić sakwy na konia. Czasem jak jesteś blisko szybkiej podróży a masz sporo fantów dookoła to najlepiej naładować się na maksa.
Oczywiście najlepiej zbroje sprzedawać płatnerzowi a broń kowalowi. Najlepiej płacą w dużych miastach. Często opłaca się też wytwarzać broń zamiast ją kupować. W walce z kolei dla mnie dużą różnicą było zrobienie kilku umiejętności na
W ogóle bardzo będzie przeszkadzał brak znajomości 1 i 2 częsci?


@elosiema: Trochę tak ale to nie jest na tyle istotne żeby przeszkadzało w grze. Po prostu momentami czujesz że gadają o czymś za Twoimi plecami i działo sie wcześniej coś o czym nie wiesz.

@haosek juz wszystko napisał, ja mogę dodać żebyś ok. 10-15 poziomu zaczął robić Poszukiwania Rynsztunku Wilka w Kaer Morhen. Gra tego nie wymusza ale to dobry
@elosiema:
@arinkao: Zwróciłaś uwagę na jedna ważna rzecz, która przynajmniej mi się rzuciła w oczy. Kobiety i dzieci w tej grze są na innym poziomie. Interakcja i romanse z kobietami to raz, dwa to dzieci, które są i uczestniczą w misjach. W niektórych grach przecież w ogóle nie ma dzieci.

pozdro
@haosek: Dzieci są bardzo ciekawym dodatkiem, ważnym elementem gry. Mówią śmieszne rzeczy do wiedźmina, czasem smutne aż serce się kraje, można obserwować jak się bawią w chowanego, czasem trzeba im pomóc w tarapatach, czasami zwiastują kłopoty, warto im pomagać nawet jeśli nie są ludźmi tylko psotnikami z wybałuszonymi gałami.