Wpis z mikrobloga

@ATAT-2: ma doświetlanie IR. Działa super pod warunkiem ze kopułka kamery jest czysta.
U mnie niestety kamera leży na daszku zamiast wisieć pod daszkiem więc o ile przez pierwsze dwa dni obraz był idealny to po deszczu zostały mazy od których podczerwień się odbija i daje zamglenia na obrazie.
Problem znany w kamerah dome (antywandalowych) trzeba je odpowiednio zainstalować. I tak zrobię jak ją już powieszę na tym domu co go
@Fricooo: taaa darek... z PL jest chyba tylko szef ekipy.... jeden ma rysy typowo azjatyckie a dwóch pozostałych z Ukrainy więc mam nadzieję ze nie zaczną mi się tam deskami napierdzielać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale zapierniczają elegancko.
Serio tydzień temu tam były gołe fundamenty a obiecują skończyć za 5 tygodni.
@ATAT-2: Kamera - zdecydowanie warto. Dzięki temu jestem tam dwa razy w tygodniu a nie cały czas. Inspektor nadzoru inwestorskiego też ma dostęp do strumyka.

Co do unifi.
Super jak odżałujesz kasę bo do działąnia kamera wymaga ich routera (unifi dream machine) ale daje masę możliwości i działa super w porównaniu z typowo konsumenckim sprzętem.
Polecam choć to nie jest najtańszy system na rynku.
Polecam choć to nie jest najtańszy system na rynku.


@wbielak: Na pewno ale przecież śmiało można to później po wprowadzeniu wykorzystać jako zwykły monitoring
@ATAT-2: zwykły monitoring + domowy router. Tak.
Na UDM pro mam o 5 do 10ms niższy ping niż na dostarczonym z UPC routerze konsumenckim, szybciej się rozpędza transfer do maksimum, wifi działa lepiej i stabilniej, mam podgląd wykorzystania netu przez wszystkie urządzenia, kilka sieci wifi, niezłego firewalla z IPS/IDS i masę innych fajności.
Tylko konsumencki rotuerek kosztuje 500zł, nagrywarka 800 a kamera 300,
UDM kosztuje 1800, punkt dostępowy 500 a kamera