Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mieszkam z matką w zabitej dechami wsi (jaki wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°)), w której nikogo nie znam odkąd nie jestem z #rozowypasek. Ostatnie 2 lata pracowałem prawie całkiem zdalnie, a teraz dojeżdżam ponad 100 kilometrów do dużego miasta aby pracować - ze względu na charakter tej pracy muszę być tam tylko w roku akademickim przez jakieś 3 dni co 2 tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasami też muszę w ten sam dzień po prostu pojechać i wrócić, w inne dni coś tam trzeba robić zdalnie.

Na umowę o pracę zarabiam psi ch$@ czyli 3k netto. Z grantu który mam do końca roku akademickiego zarabiam dodatkowo 7k netto miesięcznie. Na koncie mam odłożone 190k. Do października będę miał odłożone pewnie jakieś 240k. Od października będę miał na umowę o pracę 4k netto i to będzie wszystko. Czy będzie kolejny grant - pewnie na razie nie.

Na razie siedzę w domu bo mam wolne, a najbliższe miesiące dojeżdżał i czasami nocował w hotelu który opłaca pracodawca (ale nie zapłaci mi za cały rok tylko pojedyncze noclegi)

Nie ukrywam że nie chcę do końca życia mieszkać w izolacji z matką, więc parę pomysłów co zrobić:

1. Były #rozowypasek uważa że powinienem wynająć mieszkanie bo mnie stać a mieszkając z matką zdziwaczeję (trochę w tym racji jest ( ͡° ͜ʖ ͡°))
2. Matka uważa że nie powinienem wynajmować mieszkania bo ceny wynajmu są złodziejskie (kawalerka ok. 2k z opłatami + złodziejskie prowizje) i powinienem mieszkać z nią dopóki nie będzie mnie stać na mieszkanie w dobrym standardzie za gotówkę
3. Wziąć jakikolwiek kredyt na najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego (żeby było gotowe do zamieszkania) już teraz, choćby miało mieć 30m2, wprowadzić się tam jak najszybciej, a za parę lat wymienić na większe
4. Niektórzy sugerują żebym zmienił pracę, został #programista15k i wtedy będę mógł robić co chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jakieś tam predyspozycje i doświadczenia mam + teoretycznie możliwość wejścia na rynek z pominięciem HR). Tylko w korpo IT chyba miałbym pracę 8-16, a teraz jednak mam więcej wolnego.

Która opcja najlepsza? Co zrobić? Pytam o zdanie wykop, bo wpadam w mentalny przegryw i nie mam z kim rozmawiać oprócz matki i byłej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #pieniadze #kredythipoteczny #mieszkanie #kariera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #620bfadbff98844e781ec8d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz