Wpis z mikrobloga

@gezorrr: taki żart, wiadomo. Piłem raz z jednym arabem to powiedział że wieczorem i w zamkniętych pomieszczeniach nie widzi. Coś słabe moce ma ten ich bożek. Ale w sumie katolicki nie lepszy, też nie widzi jak mu dziwisz nie powie
@justkilling no tak, masz rację, ale Słowianie też tam żyli i sporo po sobie zostawili w puli genowej Węgrów. A w ogóle to ciekawa historia z tym ludem. Jest zaliczany do ludów ugrofińskich, przy czym ta grupa jest dość sztuczna i stworzona chyba trochę na siłę. Kiedyś czytałem różne artykuły o językach - w jednym było coś o znalezieniu cech wspólnych w języku japońskim, węgierskim i baskijskim, a w innym o jakimś
@Askaukalis: tak na dobrą sprawę nie ma pewności co do pochodzenia Węgrów, natomiast istnieje jakiś tam konsensus wśród badaczy, którego należałoby się trzymać i tyle. A co do podobieństwa baskijskiego i węgierskiego - słyszałem o tym, ale to raczej mit. Baskijski jest tutaj rodzynkiem No nie ma żadnego I stniejacego języka który dałoby się z nim powiązać, po prostu taki nie istnieje, natomiast w węgierskim jest dużo podobieństw do innych języków