Wpis z mikrobloga

@bialy100k: cukry/węglowodany złożone - dłużej się uwalniają niż cukry proste dlatego są polecane osobom dbającym o zdrowie . Nie powodują szybkiego wzrostu glukozy bo są dłużej trawione. ;) Ryz brązowy należy do złożonych :)
@Emulsja: Ryż brązowy jest tak "na granicy" relatywnie niskiego poziomu - indeks glikemiczny (GI) 55. Jest wiele produktów, które mają zdecydowanie niższy:
Ciecierzyca 28, jogurt "0% tłuszczu" 27, groszek gotowany 22, świeża marchew (np. surówka) 16 itp.
Oczywiście są i wyższe - chleb z pełnych ziaren pszenicy 69, ziemniaki gotowane "w mundurkach" 78, bagietka 95. Ale nie wybrałbym (a raczej - nie wybieram) ryżu brązowego jako dużego, podstawowego elementu dania BĘDĄC
Ale na co dokładniej jest ta dieta? Na wypryski czy na torsje?


@OperatorCyfrowegoPolaKomutacyjnego: Nie i nie.

na pozbycie się resztek szczęścia jakie zostały w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Henek223: Nie. Współczuję bez ironii ludziom, dla których jedzenie jest głównym źródłem pozytywnych emocji w życiu.

Żeby schudnąć i nie mieć cukrzycy xd


@Emulsja: Nie. Nie mam cukrzycy per se. Dietę trudno uznać za wybitnie odchudzającą.
Węglowodany nie powodują cukrzycy.


@anonymous_derp: Oczywiście, że nie powodują (bo hiperglikemia jest wynikiem braku możliwości transferu glukozy do komórki, a jakie są tego powody to chyba dłuższy temat - ale o ile dobrze rozumuję, togeneralnie insulina z jakiegoś powodu nie może glukozy "wcisnąć" do komórki) - natomiast mam wątpliwości czy spożywanie ich w relatywnie dużych ilościach jednorazowo sprzyja jej leczeniu I/LUB redukowaniu poziomu glukozy we krwi do akceptowalnego poziomu.

Nie siedzę