Wpis z mikrobloga

W ogóle, skąd na wykopie ta nienawiść do Ukraińców? Jestem w stanie zrozumieć jakąś tam niechęć do ludzi obcych kulturowo, ale Ukraińcy, szczególnie Ci młodzi niczym nie różnią się od polskiej młodzieży. Studiuję z wieloma i zawsze dochodzę do wniosku, ze są jak kuzyn, który również wychował się w biedzie, ale gdzieś po drodze nam bardziej się poszczęściło, a jemu powinęła się noga. Pocieszni, mili i pomocni ludzie. Trochę idą szlakiem cierpienia tak jak my. Emigracja, dawanie sobie pluć w twarz za niską stawkę. Zdecydowana większość uczy się języka, uczciwie podejmuje pracę - jest jakiś lepszy typ imigranta?

#rosja #ukraina #wojna
  • 54
Za nic. Nigdzie nie pisałem, że masz ich kochać, a nawet lubć. Nie wiem skąd hejt. Chyba tylko ze strony tych niepewnych swojej sytuacji na rynku pracy.


@stanleymorison: Wystarczy. Dlaczego mielibyśmy we własnym państwie konkurować z Ukraińcami o pracę?
Dlaczego mielibyśmy we własnym państwie konkurować z Ukraińcami o pracę?


@kilemile: Bo tak jest przyjete na swiecie, że rozwiniete kraje sciagaja imigrantów - uznano, to za najlepsze rozwiazanie dla gospodarki.
Poznałem chłopaka z Ukrainy - programistę React JS - gość wydawał się naprawdę w porządku, ale absolutnie nie dało się o nim powiedzieć, że próbował się jakoś socjalizować. Po szkoleniu wypad na kawę? Nie no skąd. Tak to super gość - szkolenie się skończyło, to już mu Polacy nie pasowali do towarzystwa.
Do tego, moim zdaniem, wielu Ukraińców emigrując do Polski przyjeżdża tutaj z nastawianiem, że to Polacy się muszą do nich
Bo tak jest przyjete na swiecie, że rozwiniete kraje sciagaja imigrantów - uznano, to za najlepsze rozwiazanie dla gospodarki.


@szurszur: Uznano xD Ciekawe kto tak uznał? Aaa nikt, bo to nieprawda xD Ściąganie imigrantów zwiększa ogólne PNB, ale jednocześnie powoduje transfer bogactwa od rodzimych pracowników do rodzimych przedsiębiorców i imigrantów poprzez zwiększanie podaży pracy, a więc zwiększa nierówności majątkowe, które na dłuższą metę są szkodliwe. I wszędzie, gdzie występowało na masową
@stanleymorison: w zasadzie to ci powiem, ze na wiele rzeczy ktore sa dzis obecne w mediach nigdy nie zwracałem uwagi. Np. na pochodzenie, kolor skóry, język itd. A odkąd zaczeto mówić - szanuj i akceptuj lgbt, szanuj i akceptuj czarnych, polityka równości w filmach, serialach, na siłe zmienianie elementów tylko pod te modę, notoryczne gadanie o wszystkkim to efekt mam odwrotny. Tzn, nadal nie mam nic do tych ludzi ale denerwuje
@stanleymorison:

W ogóle, skąd na wykopie ta nienawiść do Ukraińców? Jestem w stanie zrozumieć jakąś tam niechęć do ludzi obcych kulturowo, ale Ukraińcy, szczególnie Ci młodzi niczym nie różnią się od polskiej młodzieży. Studiuję z wieloma i zawsze dochodzę do wniosku, ze są jak kuzyn, który również wychował się w biedzie, ale gdzieś po drodze nam bardziej się poszczęściło, a jemu powinęła się noga. Pocieszni, mili i pomocni ludzie. Trochę idą
@stanleymorison: bardzo dużo przychodzi do mojej apteki, zdarzają się normalni, ale większość to ćpuny. Jedna starsza babka od 30 lat w Polsce, a mówi z akcentem jakby przyjechała wczoraj i pomimo wieku jest strasznym, zarozumiałym chamidłem. Jak byłam na Krymie to uprzejmych ukrów był niewielki procent, głownie młodzi.
@stanleymorison: Prawda, ostatnio powiedziałem w towarzystwie, że nie lubię ukrainy i zażartowałem, że to kraj łączący najgorsze cechy polaków i rosjan i wtedy się okazało że jeden chłopak z towarzystwa to ukrainiec xD No i najlepsze jest to, że w cale się nie obraził czy coś a też się zaśmiał :) Potem poprawiłęm żartem że polacy to złodzieje żeby każdemu się oberwało po równo i #!$%@?. Ja tam do ludzi nic