Wpis z mikrobloga

redulukuje moje sadło, idzie całkiem nieźle (w tam tym roku miałem dobre 5 miesięcy przerwy ale spadło 15kg), w tym roku planuję również pozbyć się 15 kg.
Ćwiczę w domu, nie lubię siłowni, mam tutaj raczej wszystko czego potrzebuje, głównie ćwiczę z obciążeniem własnego ciała, jednak generalnie mam jakiś problem, bo ciągle mam wszystko pospinane, ratuje mnie tylko fizjo raz na dwa tygodnie.

Dostałem wskazówki jak się "nie uszkadzać" i jakie ćwiczenia omijać, jednak chciałem podpytać czy praktykujecie albo po prostu polecacie np 1/2 w tygodniu , gdzie normalnie nie ćwiczę, spróbować trochę #joga ?
Zależy mi nie tylko na schudnięciu ale również na mobilności, którą mam tragiczną, zauważyłem, że nieźle na mnie zaczęły działać niektóre rzeczy z jogi, tym bardziej na biodra, które mam w tragicznym stanie chciałem jednak poznać Waszą opinię
#mikrokoksy
  • 7
@pp93: własnie widze, że w tym roku do tego źle podszedłem, codziennie prawie robiłem takie zestawy ćwiczeń z pompkami/brzuszkami/deskami/squatami itd + cardio, a w sumie mogę to sobie podzielić inaczej.

Idę teraz na energiczny spacer 10 000 kroków (o ile dam rade :D), zamiast docisnac już zatyrany odcinek krzyżowo biodrowy.
Siłowo mi pewnie starczy z 2 dni w tygodniu, reszta cardio, interwały jak dam rade, dużo szybkich spacerów i własnie oprócz
@michael93pl: rozciągaj się przed terningiem lekko aby poprawić mobilność, na pusto przećwicz ruch przed samym ciwczeniem że połączyć mózg z mięsniem, kup pistolet do rozbijania. Dołóż jogę dla poprawy kontroli nad ciałem i świadomości ciała równowagi kontroli oddechu itd moim zdaniem joga jest ciekawsza niż klasyczne rozciągnie ale progres trwa dłużej polecam kanał breath and flow
@michael93pl: olej rozciągnie nie ma w tym wartości a jak przesadzisz to tracisz stabilność w stawach albo biodro będzie ci wyskakiwać w trakcie chodzenia (wiem po sobie), dlatego joga jest dobra szczególnie flow bo ćwiczysz stabilność w pozycjach i kontrolę nad ciałem coś co przydaje się na co dzień, chyba że chcesz szpanować na plaży szpagatem pomiędzy falochronami :) co ma swój urok ( ͡ ͜ʖ ͡