Wpis z mikrobloga

Cześć.
Zmieniam mieszkanie, tym razem padło na umowę najmu okazjonalnego, w związku z czym muszę mieć oświadczenie o poddaniu się egzekucji.
Oczywiście nie miałem pojęcia że koszty notarialne tego są tak wysokie (400 zł), a właścicielka nie bardzo chce dzielić tę opłatę 50/50.
Stąd moje pytanie - czy te koszty różnią się w zależności od notariusza? Jeśli tak, ma ktoś do polecenia taniego notariusza na terenie #krakow ?
#wynajem #mieszkanie #najemokazjonalny #notariusz
  • 22
@Thunderball: Potencjalny lokator nie ma żadnego interesu w tym, żeby płacić za notariusza, bo jemu taka umowa do niczego nie jest potrzebna. I tak jak napisałam wcześniej, do sporządzenia umowy na najem okazjonalny nie jest wcale potrzebny notariusz.
Jak tak wszystkie zachcianki właściciele będą przerzucać na lokatorów, to się pewnego dnia mogą zdziwić. I mówię to z punktu widzenia właściciela.
@Catttana: Wynajem z założenia ma przynosić dochód. Co w tym dziwnego, że przerzuca koszty na najemcę?


@Thunderball: to, ze zabezpieczenie lezy w interesie wlasciciela mieszkania a nie lokatora, to troche tak, jakby wlasciciel mieszkania zadal oplacania OC mieszkania przez lokatora, bo w koncu to lokator moze spowodowac jakies szkody