Wpis z mikrobloga

@Arthasss: proszę mi powiedziec, co w tym jest przerażającego?
Oczywiście nie można dzieci wychowywać na morderców, ale chyba lepiej, żeby chlopaki interesowały się takimi rzeczami niż tiktokami i innym gownem, które nas zalewa.
Mnie od zawsze interesowały militaria, lubiłem z chlopakami gonić po lesie i bawić się w wojsko, ale nigdy nie miałem w głowie, żeby mordować dla zabawy.
@Kapa3991: Jest chyba drobna różnica między bieganiem z plastikowymi spluwami a rozkładaniem prawdziwej broni dla takiego 10 latka, który do końca nie ogarnia co się dzieje wokół.
@pablum: raczej więcej strat po stronie Ukraińskiej, poczytaj o tos1 i właściwościach ładunków termobarycznych, które zabiją Cie nawet jeżeli jesteś w bunkrze a co dopiero w budynku.
@Noiceno: ojej ten kacapski wunderwaffe - najpierw musi dojechać na kilka kilometrów by odpalić te swoje rury, dobry do straszenia afgańskich pastuchów a nie regularnej armii, już widzę jak onuce będą wysadzać całe ukraińskie miasta w powietrze :D
@pablum: zawsze masz lotnictwo z tymi bombami, iskandery też są wyposażone w rakiety z tym ładunkiem. Nie muszą podjeżdżać. Myślisz że nie będą tego robić przy większej obronie oraz stratach po stronie Rosyjskiej? Im będzie zależeć na tym aby szybko temat zakończyć przy najmniejszych stratach. Rosja na wojnach się nie #!$%@? więc gdybym był Ukraińcem to bym #!$%@?ł gdzie pieprz rośnie w razie odensywy.
@Noiceno: i dlatego w stronę tych zgrupowań jak dojdzie co do czego polecą Sapsany, Hrimy, Korszuny i Vilkhi - na siedzeniu na dupie i bombieniu się nie skończy, strat małych dla onuc nie będzie.
@pablum: jestem w sumie ciekaw, jak to będzie wyglądać przy zakłócaniu GPS oraz innych systemów nawigacyjnych. Miejmy nadzieje że Ukraina nie trzyma większej ilości reloadów w magazynach i są odpowiednio zabezpieczone. Rosja napewno dysponuje wywiadem odnośnie magazynów broni/amunicji, Iskandery odwiedzą te miejsca w pierwszej kolejności.
@pablum: czym Ukraina będzie strzelać do oddalonych magazynów/koszar Rosyjskich? Rosja postawila systemy przeciwlotnicze/rakietowe na całej granicy z Ukrainą, myślisz że coś się przedostanie?
@pablum: naprawdę jesteś dużym fanem Ukrainy, nawet gdy WH daje im 2-3 dni przetrwania. Zapominasz że front będzie rozciągnięty na całej granicy łącznie z Odessą/ granicą z Białorusią. Pamiętasz jak my skończyliśmy w czasie 2 WŚ? Ukraina jest jeszcze w gorszej sytuacji.