Wpis z mikrobloga

@LeVentLeCri:
1. Sny są odbiciem twojej psychiki, oraz okazją dla organizmu do rozwiązania konfliktów emocjonalnych. Jak chcesz lepiej spać, ogarnij życie. Poza tym nie traktuj swoich snów jak wroga, bo są twoim przyjacielem, nawet te dziwne i czasem okrutne - pozwalają świetnie poznać siebie, jeśli oprzesz się pokusie interpretowania ich dosłownie.
2. nie jedz nic godzinę przed snem.
3. Zainteresuj się świadomymi snami - od kiedy pare lat temu zgłębiłem temat,
@wypok_smieszne_obrazki: w moim odczuciu dużo osób tak ma, i raczej to nie jest nic niepokojącego :) Twój mózg i tak robi swoje nawet jak nie pamiętasz(o ile nie masz zaburzeń fazy REM o czym napiszę niżej). pamięć snów można ćwiczyć, najlepiej po obudzeniu starając sobie przypomnieć jak najwięcej szczegółów, można też zapisywać w dzienniku snów. Ogólnie badania nad snem to bardzo młoda dziedzina neurologii, wiec jest stosunkowo mało danych na ten
(czy tam ich nie pamiętać)


@LeVentLeCri: Słyszałem teorię że jeśli po przebudzeniu spojrzymy w okno to nie będziemy pamiętać co nam się śniło. Pewnie z tym oknem to bardziej chodzi o jasne światło które daje po oczach tuż po ich otwarciu.
@LeVentLeCri: Tak jak ktoś wyżej napisał, jak spojrzysz w okno po przebudzeniu to często szybko zapominasz o czym śniłaś. Kiedyś miałem łóżko na przeciwko okna to szybko zapominałem sny, ale w sumie ciężko powiedzieć na ile przyczyną była jasne światło w pokoju a na ile inne czynniki. Zauważyłem, że jak mam głęboki sen to częściej pamiętam sny i są one intensywniejsze, często też śnie gdy wezmę melatonine.

@wypok_smieszne_obrazki: Mam to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kadej: a z pamięcią ogólnie jak? Mi się wydaje, że u mnie to może mieć duży wpływ. Od zawsze miałem tak, że mało zapamiętywałem, dlatego też miałem w szkole spore problemy z nauką historii, dużo lepiej pamiętam wydarzenia w których osobiście biorę udział :p chociaż kiedyś ze znajomymi wspominaliśmy czasy studenckie i sobie uswiadomilem, że pamietalem o jakimś wydarzeniu które tak naprawdę nie miało miejsca xd bo mi się pomieszały różne
@wypok_smieszne_obrazki: Co jak co, ale nie mam problemów z pamięcią, zwłaszcza do różnych wydarzeń z przeszłości, pamiętam niektóre nawet jak miałem 3, 4 czy 5 lat. Ze snami mam tak, że niektóre zapominam po chwili, inne po kilku godzinach, albo zapominam następnego dnia. Z ostatnich kilku miesięcy może tylko 2 pamiętam. Jak się wybudzę z fazy głębokiego snu to często do czasu pamiętam sen. Gdzieś po 20 roku życia mi się