Wpis z mikrobloga

Przy sporej prędkości wjechalam na krawężnik ( ͡° ʖ̯ ͡°) jeździć i obserwować czy kontrolne podjechać do Pana od opon? #!$%@? chłopaka będzie zasadny? Błąd wezmę na klatę, ale nie wiem jaki na jaki poziom #!$%@? w oczach się przygotować ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pytaniedoeksperta #niebieskiepaski #samochody
Pobierz
źródło: comment_1644673197EskZ4tAR0mStpIHks6Akae.jpg
  • 189
@niepokonany_kotecek: ja miałem uszkodzony rant bardziej niż ty i pojeździłem z taką oponą jeszcze 2 lata i nawet autko sprzedałem na tej samej oponie XD

Ryzyka wybuchu w takim stanie nie ma, ALE jeśli znowu przywalisz w to samo miejsce już tak miło nie będzie - o ile opona natychmiast nie wybuchnie to może powstać bąbel i w takim wypadku nawet jazda do wulkanizatora 30 km/h może być niebezpieczna. Takie niezabezpieczone
@niepokonany_kotecek: Tylko jak pan wulkanizator powie ze trzeba wymienić, i on akurat ma to zanim sprawdź ile ta opona ma lat. Janusze potrafią 10 letnie wciskać, po zatym na necie pewnie taniej będzie.

No i ja bym wymienił bo ch.j wie jak jej wzmocnienie w środku teraz wygląda i czy się nie uszkodziło, a to ze jest wzmacniana nic nie znaczy, bo to wzmocnienie żeby większy ciężar przewozić, a nie mocniej
@niepokonany_kotecek A teraz uwaga: znajdź jakąś konkretną dziurę w większym mieście, obfotografuj porządnie i zgłoś do ZDiT czy innej instytucji, która tam się drogami zajmuje. Miasto ma od tego ubezpieczenie i dostaniesz zwrot kosztów za felgę i oponę. Niestety drugą oponę będziesz musiała sobie kupić z własnej kasy. Ja tak zgłaszałem, nawet mieli na stronie formularz do wypełnienia. W 15 dni miałem kasę na koncie.
Mordo, zobacz na moje wpisy, miałem bardziej #!$%@?ą oponę i jeździłem normalnie 110 wytrzymała i to przez miesiąc