Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,

Mam pytanie. Czy zarabiając w Polsce około 14 tys brutto/msc warto jest rozważać emigrację do #niemcy by zarabiać ~68-70k EUR (brutto) per annum?
Czy biorąc pod uwagę koszty życia w de nie bedzie to dosc maly skok jesli chodzi o poprawe jakosci zycia? Potencjalna relokacja troche mnie stresuje, dlatego chcialbym uslyszec opinie osoby ktora moze ma podobne przejscia.
#emigracja #pytanie #pracbaza #korporswiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62061d505137d8e1c297fa03
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
polski inżynier w DE: Imho nie warto. Jak jesteś sam, to na 1 klasie podatkowej będziesz oskubany przez podatki. Sprawdź sobie tutaj https://www.brutto-netto-rechner.info Ja w zeszłym roku miałem ponad 70k, ale na 4/osobową rodzinę to już nie jest tak dużo. Niby żyje się na dobrym poziomie, ale trudno jest coś odłożyć, bo stałe koszty miesięczne to prawie 2k.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli nie przeszkadza ci życie w polskim absurdzie i chlewie obsranym gównem to siedź w Polsce. Ja wole płacić podatki które przeżrą afrykańscy emigranci niż polskie bomisie i obajtki, ale dostane za nie sensowna jakosc uslug publicznych. 70k brutto rocznie w pierwszej klasie to kiepskie pieniądze.
  • Odpowiedz
@Strahl: 3.5k euro netto to żaden luksus xD to są normalne pieniądze a nie luksus, pisanie, że są kiepsie zarobki, to brak jakiegokolwiek kontaktu z rzeczywistością

ale zapomniałem, że tutaj poniżej 10k na miesiąc nikt nie zarabia, wiadomka, do tego służbowe auto i owocowe czwartki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Kasia123456789: 70k brutto rocznie dla kogoś kto w Polsce robił 160k brutto to kiepskie zarobki i żaden przesadnie wyższy standard życia, patrz pierwszy post i ogarnij kontekst. Więc tak jak pisałem, różnica będzie wynikała z usług publicznych. Sam zaczynałem tutaj od 70k brutto i dupy to to nie urywa. Przy 100k w trzeciej klasie jest już całkiem znośnie. ;-)
  • Odpowiedz