Wpis z mikrobloga

Mircy, od września jestem abonentem internetu światłowodowego od UPC (300 Mb/s, POPC Nexera). Jak dotąd po przesiadce z Neostrady ( ͡° ͜ʖ ͡°) byłem wniebowzięty (tymbardziej że mieszkam na wsi), ale od kilku(nastu) dni zaobserwowałem coś dziwnego.

Mianowicie - internet co jakiś czas sam się rozłącza na dosłownie kilkanaście sekund (dioda na routerze w tym czasie zaczyna migać). Dzieje się tak średnio od kilku do kilkunastu razy dziennie, w zupełnie losowych momentach co jest dosyć irytujące. Internet nie jest w żaden sposób obciążany. Co może być tego przyczyną? Problem dotyczy tylko mnie czy jest nas więcej? A może przechodziliście już przez coś podobnego?

Dzięki za odzew ( ͡° ͜ʖ ͡°)!

#upc #internet #siecikomputerowe #swiatlowod #sieci #popc #nexera #play
  • 13
Co może być tego przyczyną?


@parcu1: pierdylion rzeczy Najbardziej prawdopodobny jest za niski poziom sygnału, a to może być spowodowane przez zły stan kabla, brudną wtyczkę, zagięty bądź zagnieciony patchcord u Ciebie... tak czy tak musisz to zgłosić operatorowi, bo to jest proste do weryfikacji.
@wypokowy_expert: Nie, zerknij na ich strone, zadnego cennika, odnosniki prowadza tylko do stron innych operatorow, bezposrednio podlaczaja szkoly i to nie do konca bo internet udostepnia NASK, Nexera robi tylko za transmisje jak inni operatorzy w ramach OSE. Gdy u mnie pracowali wykonawcy Nexery nie bylo zadnych pytan, zostawili kabel czy mikrorurke pod plotem, pozniej zaczely sie ataki UPC czy T-Mobile. Oni nic nie maja tak szczerze mowiac, moze kilkanascie osob
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: jakbyś miał wybierać między dużym operatorem (Orange, T-Mobile, UPC) a lokalnym który świadczy na łączu Nexera usługi to którego lepiej brać? Słyszałem że Ci więksi mają problem z routingiem
@aplplazu: Nie odpowiem, mam lacze bezposrednio u operatora, nie mam porownania poza tym co wyczytam w internecie, nexera byla druga z kablem, nawet nie zamawialem uslug. Ludzie narzekaja na wszystkich operatorow, kilku znajomych korzysta bez marudzenia, ktos z Orange na Nexerze, ktos z UPC bezposrednio.