Wpis z mikrobloga

@johny3456: Bo respirator #!$%@? płuca. Nigdy sie nie pozwól sobie respiratora założyć


@mamajasia12: Ile osób zakwalifikowanych do respiratora, ale niepodłączonych bo się nie zgodzili, przeżywa?

Czemu 90% procent pacjentów z covid umiera pod respiaratorem


@johny3456: bo na starcie mają już galaretkę zamiast płuc? u części leki potrafią zatrzymać zamianę galaretki, ale jak miały działać to działały jeszcze na etapie mniej inwazyjnej wentylacij
  • 2
@SynuZMagazynu

Trochę nie wierzyłem babce
1 minuta w gogle.

Na PK powstał prototyp respiratora z podgrzewaniem i nawilżaniem powietrza [ZDJĘCIA, VIDEO]
03.05.2020  19:00 

W konstrukcji uwzględniliśmy także sterowaną płytę grzejną z pojemnikiem, w którym podgrzewana jest woda destylowana, służąca do nawilżania powietrza wdychanego przez pacjenta. To konieczne, bo np. pacjent z COVID 19, jeśli wymaga zaintubowania, jest zazwyczaj podłączony do respiratora nawet przez kilkanaście dni. Podawanie suchego i niepodgrzewanego powietrza może go
bo byłeś wentylowany krótko? a nie kilka dni?


@SynuZMagazynu: no ja byłem krótko, ale ludzie na OIT (jeszcze przed COVID) nie.

Czytam #!$%@? że 2020 powstają Prototypy które nie będą uszkadzać przy dłuższej intubacji

()()()
Dlaczego Wojtek Sawicki jeszcze nie umarł od tego respiratora? Skoro ma go ze sobą wszędzie?
megawatt - > bo byłeś wentylowany krótko? a nie kilka dni?

@SynuZMagazynu: no ja b...

źródło: comment_1644529768VEj9j0bzM94TqbzVJp9bxN.jpg

Pobierz
Specjalizacja z anestezjologii i intensywnej terapii trwa 6 lat, ale wykopki opanowują temat w 5 min z filmików na YT xD

I jednocześnie dociera do nich, że intensywne leczenie jest obarczone ryzykiem powikłań. No szok i niedowierzanie.

A potem na spotkaniach rodzinnych padają teksty w stylu "wujek miał cukrzycę 20 lat i żadnych leków nie brał i było dobrze, a jak w końcu zaczął brać insulinę to zaraz mu musieli nogę uciąć"
ratownicy medyczni sami nie chcą być podlaczani do respiratora bo wiedzą,ze to #!$%@? płuca. Info od nich.


@mamajasia12: Chciałem zawołać @Agemaker, ale widzę, że już podsumował wątek (gość jest rzeczonym ratownikiem) ()

@johny3456: Wiadomo, mając do wyboru udusić się lub spróbować przeżyć uszkadzając sobie płuca po prostu bym zdechł, by chronić zdrowie. Tak samo wolałbym umrzeć z bólu niż brać morfinę, bo
@NoMercyIncluded płuca są uszkodzone przede wszystkim przez chorobę a nie przez respirator. Oczywiście, wentylacja mechaniczna to mega inwazyjne i skomplikowane leczenie, które niesie ze sobą ryzyko powikłań, ale wciąż bez niej ludzie umierają a tak jest szansa na powrót do zdrowia.