Wpis z mikrobloga

Mamy 51 rocznice wybuchu Strajku Włókniarek w Łodz, nazywany także zapomnianym strajkiem. W 1971 roku w Łodzi protestowało ponad 55 tys osób. Trzeba podkreślić, że był to strajk wygrany

15 lutego nadano komunikat o wycofaniu się z planowanych wcześniej podwyżek cen żywności. Dodatkowo zdymisjonowano I sekretarza komitetu łódzkiego PZPR Józefa Spychalskiego, którego zastąpił Bolesław Koperski.


I teraz pstyczek, co ja gadam splunięcie w twarz władzą miasta Łodzi, ważne wydarzenie ogólnie na skalę Polski, i jedno z najważniejszych w całej historii Łodzi - nawet głupiego wpisu na Facebooku nie dali.
#lodz #wlokniarki #strajk #protest #historia #hannazdanowska #adampustelnik
Radus - Mamy 51 rocznice wybuchu Strajku Włókniarek w Łodz, nazywany także zapomniany...

źródło: comment_1644496858CGW2dsUjPivjb56HVhndAV.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Radus: przecież nie będą dzień po #!$%@? przez radę miasta obywatelskiego projektu poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej wspominać jakichś strajków przeciwko władzy. a więcej dla upamiętnienia łódzkich Włókniarek zrobiło centrum handlowe niż skazanka
  • Odpowiedz
@Radus: przecież komunikacja jest git, wprawdzie będziemy płacić więcej niż w warszawie za najwolniejsze w polsce tramwaje, głównie wysokopodłogowe, autobusowe linie zastępcze za tramwaje (zły stan torowiska) jeżdżą objazdami (zły stan nawierzchni), trzeba ciąć rozkłady bo covid i nie ma komu prowadzić, podnosić ceny bo drożeje ale za to planują darmowe autobusy do orientarium :)
  • Odpowiedz
@Radus Ooo, Hencz, jak mnie ten koleś wnerwia. Jeden z tych, co mają ostre parcie na szkło i lada moment zobaczymy go na listach do Sejmu.
  • Odpowiedz
@czlapka: Raz byłem u was turystycznie. Chciałem się dostać z Piotrkowskiej centrum (chyba) do muzeum włókiennictwa, a nie miałem biletu na tramwaj. W 3 tramwajach były 3 uszkodzone biletomaty. Postanowiłem znaleźć jakiś kiosk/biletomat i jedne co znalazłem przez 1.5 km to parkometry. Co #!$%@? rzucałem to ja nawet nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Radus: ma być 40min za 4zł i 1h za 5zł. W sensie ma być przywrócona na dwa lata ta zasada, że bilety są ważne 20 minut dłużej niż na nich napisane. Chyba żeby robić ludzi jeżdżących sporadycznie w #!$%@?, bo to już śmieszne, że to 'tymczasowe' przedłużenie będzie łącznie obowiązywało z 5 lat
  • Odpowiedz