Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: Owszem. Dodałbym do tego obrazu jeszcze bzdurne kwestie światopoglądowe. Nadal to jednak lepsze niż partia, która stale podwyższała wszelakie możliwe podatki, zwiększała znacznie zadłużenie kraju, poziom opresyjności i kontroli wobec obywateli, wysoka korupcja. A co najgorsze w tym wszystkim robiła niemalże wszystko dokładnie odwrotnie do tego co postulowała. Czyli krótko mówiąc wydymała swoich wyborców reklamując siebie jako partię liberalnie umiarkowaną , a zmieniając się w jakąś wyjątkowo głupią wersję socjaldemokracji.
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: @Baron_Al_von_PuciPusia: Nie macie się już nawzajem na czarnej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do wyboru między PiS-em a PO to bardzo ciężki wybór, i jedna partia i druga ma zalety i wady. Ja jakoś wciąż nie mogę zapomnieć Jarkowi wykształciuchów... PiS mi trochę za bardzo śmierdzi zaściankiem i dyktatem kościoła, jego znacznym wpływem na politykę, oraz z populistycznym podejściem do gospodarki, Peło kradnie sporo,
  • Odpowiedz
@nikifor: Nawet opierając się na samych inwestycjach jest tego sporo:

-setki kilometrów autostrad + setki kilometrów dróg ekspresowych

-naprawa linii kolejowych/budowa ich od nowa, w moich okolicach szczególnie widoczna

-wymiana taboru kolejowego, bardzo widoczne

-remonty dworców PKP

-ani razu przez okres kryzysu nie byliśmy w recesji

-niska inflacja

-dość dobrze się spisaliśmy z EURO 2012

-prywatyzacja wielu firm, mimo, że powodowana problemami z hajsem, bardzo dobrze, że zrobiona

-budowa elektrowni atomowej
  • Odpowiedz
-ani razu przez okres kryzysu nie byliśmy w recesji


-niska inflacja


-prywatyzacja wielu firm, mimo, że powodowana problemami z hajsem, bardzo dobrze, że zrobiona

@jerzy110992: z tym zgoda, choć też można by polemizować jaki wpływ na to miał rząd. Reszta w zasadzie poszłaby tak samo lub bardzo podobnie ktokolwiek by to robił. Wybacz, ale wydawanie pieniędzy, które "spadły z nieba" (a wynegocjowane były wcześniej) nie świadczy o tym, że coś się
  • Odpowiedz
@nikifor: Ja wiem o tym, tak na prawdę Tusk wydawał dużo z deficytu budżetowego, i z tego co dostał z unii, w zasadzie już podczas pisania zacząłem się łapać na tym, że tak na prawdę on zrobił tylko różne inwestycje, różne budowle, infrastruktura, jednak nie przeprowadzał dobrych reform ekonomicznych, gospodarczych. Ja już serio sam nie wiem co gorsze PiS czy PO, bo to nie są partie na które mógłbym zagłosować z
  • Odpowiedz
Jeszcze taka dygresja dotycząca kryzysu, nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale od pewnego czasu się zastanawiam, czy to, że tak wiele krajów ma tak gigantyczne długi, może nie doprowadzić do jakiejś wojny :/ stany mają takie długi, że tego nie da się spłacić w sumie...


Też mam taką refleksję już od dłuższego czasu...

Moim zdaniem trzeba bardzo pilnować tego by w Polsce nie rozły te długi, lepiej ograniczyć wydatki publiczne
  • Odpowiedz
@nikifor: heh, jak odpisujesz komuś, dawaj "odpowiedz", bo nie widziałem Twojej odpowiedzi :P w Polsce przede wszystkim należy uprościć przepisy, uwolnić gospodarkę z niepotrzebnych regulacji i będzie fajnie, przynajmniej w teorii :P
  • Odpowiedz