Wpis z mikrobloga

Czy #raspberrypi ma wystarczającą wydajność, żeby płynnie emulować Nintendo 64 albo Playstation?
Mam obecnie ITX z cpu od amd, ze zintegrowanym gpu. Obecnie dwa pady na USB, docelowo pewnie 4.

Chodzi to jak bajka, ale obudowa ITX (mimo, że niewielka) wygląda dziwnie na ścianie obok telewizora :)
Zastanawiam się czy jest sens przejść na coś mniejszego z czysto estetycznych względów. W teorii PI ma słabszy procesor ale ludzie coś tam grają. Nie wiem jak u niego z przetwarzaniem 3D, w jakichś bardziej wymagających tytułach typu Mario Party.

#raspberrypi #emulacja #retrogaming
  • 11
@winsxspl: TV wisi już na ścianie, więc uchwyt zajęty nie wcisnę tam nic więcej. Te obudowy pod VESA, to bardziej pod monitory biurkowe są. Jedynie teraz mini ITX stoi na biurku i kabel HDMI leci przez pół ściany. Chciałbym go gdzieś bliżej dać, ale sama półka RTV wg mnie za bardzo odstaje i ktoś w to prędzej czy później walnie :/
@RRybak: PSX działa bardzo dobrze na Raspberry Pi 4, na YT widziałem, że działają nawet niektóre gry z PS2. Z N64 też jest ok, ale trzeba odpuścić sobie dodatkowe filtrowanie i inne bajery. Ale tak jak mówi @winsxspl PC w standardzie vesa to też dobry pomysł.
Które Raspberry Pi? Ja mam Pi 400 i bardzo fajnie się sprawdza jako emulator Amigi (każdej, bo od każdej jest wielokrotnie szybsze). Pi 400 to w zasadzie Pi4, chyba tylko ramu jest więcej.