Wpis z mikrobloga

Potrzebuję nowego krzesła pod home office. Wiem że takich pytań była masa i przejrzałem kilka wątków, ale wszędzie raczej wypowiadali się ludzie średniego wzrostu - i o to tu się właśnie rozchodzi. Szukam fotela biurowego które byłoby odpowiednie dla osoby o wzroście 198 cm. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 2500 zł. Rozważałem Secretlab TITAN Evo 2022 ale ze względu na to że raczej nigdzie go nie przetestuję i skrajne komentarze posiadaczy, raczej się nie zdecyduję.

Ewentualnie może znacie miejsca w Warszawie gdzie pomogą z wyborem i będą mieli więcej niż jeden model do przetestowania.

#fotel #fotelbiurowy #krzeslo #biuro #homeoffice #pracazdalna #pracbaza #programista15k #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
@wuut:

tyle hajsu na jakies gamingowe gowno? litosci. kup sobie ergonomiczny fotel z firmy z prawdziwego zdarzenia, np. od profim

  • Odpowiedz
  • 0
@wybacz: chętnie, tylko podaj konkretny model w którym osoba wysoka będzie się dobrze czuła, na stronie nie podają takich informacji
  • Odpowiedz
@wuut: co prawda nawet jak jesteś na B2B i możesz odliczyć VAT to Spinalis Navigator (https://www.krzesla-zdrowotne.pl/krzesla-spinalis/navigator ) wychodzi wciąż 1k powyżej Twojego budżetu, ale polecam sprawdzić, a nuż uznasz że warto dopłacić. To krzesło wyróżnia się tym, że zamiast sztywnego tłoka ma ruchomą sprężynę i siedzisko może wychylić się we wszystkie strony -- bardziej przypomina to siedzenie na piłce ortopedycznej, ale nie jest tak męczące bo masz oparcie + możesz
  • Odpowiedz
Spinalis


@arctic6: jakoś nie wygląda, że można na nim usiąść stabilnie nie bujając się. To się chyba buja cały czas. Siedziałeś chociaż czy tylko z internetu info?
  • Odpowiedz
@E-Seven:

jakoś nie wygląda, że można na nim usiąść stabilnie nie bujając się.


"Stabilnie" tzn. jak na zwykłym krześle? Stabilność na takim krześle wymusza angażowanie mięśni. Wg opinii ludzi którzy mają to krzesło potrzeba od 1 do kilku tygodni (zaleznie od kondycji fizycznej) żeby się przyzwyczaić, zakwasy mogą być na początku u ulanych/niećwiczących osób. "Stabilne" siedzenie na zwykłym krześle po kilka godzin dziennie #!$%@? ci plecy prędzej czy później, chyba że
  • Odpowiedz
@E-Seven:

nie bujając się


Jeszcze tylko dodam, że to bujanie się to plus. Im więcej mobilności w tyłku/miednicy/udach oferuje krzesło tym mniej negatywnie wpływa na zdrowie.
  • Odpowiedz
@arctic6: Spoko, dzięki. Bo jak do pracy to nawet rozumiem takie coś, bo człowiek nie myśli, tylko się wygina, ale żeby obejrzeć coś na komputerze, rozsiąść się, to wydaje mi się nie wygodne wtedy. Ale spoko, popatrzę, bo byłem prawie zdecydowany na Profim.
  • Odpowiedz