Wpis z mikrobloga

Cześć! W jaki sposób mogę rozbudować objętościowo łydki? Mam okropnie chude, genetyka mi pożałowała mięśni w tych rejonach. Ponadto w pracy dość intensywnie je męczę (10-18 tys. kroków), a jakiejś solidnej rzeźby też nie mają. Całe nogi mam szczupłe, lecz wiem, że na uda dobrze wchodzą przysiady, ale te łydki bosh :( Żadnych klasycznych spodni nie idzie dobrze dopasować, ani nawet skinny jeans. Coś tam kiedyś czytałem o katowaniu powtórzeniami, ale ja po robocie odczuwam już dyskomfort i muszę trzymać je w górze aby ulżyło. Ktoś zna jakiś tip?
#silownia #fitness #bodybuilding #weightlifting
  • 4
@voltazione: ćwiczenia z dużym obciążeniem, nawet do 70% maksymalnego ciężaru na jedno powtórzenie. Zakres powtórzeń to jakieś 8-10 na serie i w tym łącznie 4-5 serii. Szybka koncentryka czyli ruch napinający mięsień i powoli ekscentryka czyli rozciągający mięsień (3-4 sekundy). Do tego wszystkiego dobrze zbilansowana nadwyżka kaloryczna i mięsień pójdzie w górę. Najpopularniejsze ćwiczenia na łydki to:
- stawanie na palcach stojąc na krawędzi na lekko podwyższonym stopniu, w celu zwiększenia