Wpis z mikrobloga

@Zwytkly: była taka giełda coś chyba bitcurex czy jakoś inaczej była polska i normalnie przelewem z pl kupowałeś i przelewałeś na jaki portfel chcesz, ja grałem wtedy na ruskiej giełdzie btc-e która na końcu zawinęła się z hajsem ludzi tak jak i chyba bitcurex. A mnie to waliło bo i tak okradli mnie wcześniej :)
@maly1234:
Czyli mimo wszystko jakbyś kupił za 1k usd, i teoretycznie trzymał do 100k$, to i tak byś został wyruchany, zakładając że trzymasz to na tej giełdzie ofc.

Ciekawe.

Danke
@acan123:

Grubo.

Czyli biedni są zawsze wyruchani i cięžko uciec z wyścigu szczurów.

Chyba zdrowo jest założyć że binance i crypto.com też może siė pewnego dnia "wywalić"?
@Zwytkly: Z Binance to inna bajka - posiadają największe portfele BTC i ETH, ponadto jako jedynie "działają w pełni globalnia i adaptują się do sytuacji ". Nie ma co porównywać Binance do reszty giełd, ponadto jesli by Binance poleciał to wraz z nim cały rynek krypto więc i tak by Twoje krypto były główno warte ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie bez powodu autoryzacja w Binance jest trudniejsza
Czyli biedni są zawsze wyruchani i cięžko uciec z wyścigu szczurów.


@Zwytkly: strasznie mroczne wizje rozposcierasz . Wniosek jest inny: pilnuj swoich pieniedzy i nie trzymaj ich u kogos. Ps. Do dzis mozna prywatnie kupic bitkojny. Ja np. Tak sprzedaje. Choc na allegro wole nie ogłaszac, ale kiedys była pełna swoboda - ahhh, to se ne vrati :(
@Zwytkly: w 2012 kupowałem na btc-e (rosyjska giełda) gdzie już wtedy mtgox był praktycznie monopolistą i giełdą z dość dużym obrotem więc zakładam, że w 2011 dość łatwe było kupienie na mtgox (z doświadczenia nie wiem bo na rynek trafiłem dopiero w 2012). Do tego handel kwitł na forach (bitcointalk jako największe).
@mazaken:

Wiadomo. Troszeczke przekoleryzowałem obraz ale, z drugiej strony troche tak jest jak pokazują powyższe przykłady.
Ale masz racje że nahważniejsza lekcja to nie ufać shady giełdom.
troche tak jest jak pokazują powyższe przykłady.


@Zwytkly: troche tak, a troche z drugiej strony pomysl o tym: pierwsza wielka afera to byl mt.gox ponad 10 lat temu, wtedy ludzie mieli tam no. 2 bitkojny kupione za 1000zł, obecnie komornik działający pod sądem japońskim, po zakończeniu sprawy sądowej, ma im te bitkojny zwracać (nie 1000zł, tylko posiadane 10 lat temu bitkojny) - który mały inwestor będzie płakał :D?

Moze sie nie