Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady przy wyborze projektu. Mam wąską działkę ale dom około 14m zmieści się tak, że z dwóch strony będzie po 4m. Dom chciałbym parter z poddaszem użytkowym. Działka jest skierowana na południe. Czy taras na północnej/północno-zachodniej to dobry pomysł? Czy dom nie przysłoni reszty działki ,że będę cały czas mieć cień?
#budujzwykopem
Pobierz wee2 - Potrzebuję porady przy wyborze projektu. Mam wąską działkę ale dom około 14m z...
źródło: comment_1644319576MOjunHB7FqQNNt6GUDy6Fq.jpg
  • 16
@wee2: Taras od północy to bardzo zły pomysł :) Szukaj projektów z wejściem od południa ewentualnie pomyśl nad tym, żeby zrobić wejście od boku i postawić dom po długości .
Co kieruje Tobą wybierając dom z poddaszem użytkowym?
@robertx: Chciałbym mieć dom więcej niż 100m jednocześnie zachowując w miarę przyzwoity ogród na ewentualne altanki/garaże itp. Parter by mi znacząco zmniejszył działkę, a jak widać na powyższym mam tylko 8arów.
@Alpha_Male: Na dole jest połódnie. Ulicę mam na dole i po lewej stronie więc myślę czy może nie zrobić wjazdu od lewej strony. Problem w tym, że jest to pierwszy dom na rogu ulicy i pewnie reszta domów będzie miała wjazd od strony polódniowej i nie wiem czy gmina się zgodzi na wjazd od strony lewej.
@wee2: jak dla mnie w gr wchodzi raczej opcja 1, główna część tarasu ogrodzona od drogi dojazdowej budynkiem. Nie przepadam za spojrzeniami ludzi i bez sensu jest mieć taras obok którego będziesz jeździł samochodem. Przesunął bym go w z zachodniej na wschodnią część, tak żeby złapało trochę południa.