Wpis z mikrobloga

@cezeter: Kłamstwem tego nie można nazwać, bo na bilbordach jest przecież prawdziwa informacja podana. Problem w tym że przeciętny człowiek jest za głupi i nie rozróżnia kosztów produkcji prądu od ceny prądu którą płaci w rachunkach. Wiadomo że PiS tę niewiedzę wykorzystuje na swoją korzyść, ale co poradzisz ¯\_(ツ)_/¯ Nic nowego.
  • Odpowiedz
@cezeter: To nie jest czyste kłamstwo, tylko półprawda - bo EU z Niemcami na czele faktycznie przyczynia się celowo do kretyńskiego zwiększania cen prądu (i uzależniania EU od rosyjskiego gazu przy okazji)

Dobra propaganda musi bazować na przynajmniej częściowej prawdzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@produktdotestow: w sumie, masz rację. Bo nawet gdyby rząd zachował się wzorowo to ceny by poszły w górę. Może nie tak wysoko jak obecnie, ale lekko by drgnęły. W takim razie nie kłamstwo a celowa manipulacja opinia publiczną.
  • Odpowiedz
@produktdotestow: PiS jest mistrzem w takich manipulacjach. Tak samo jak trąbią ze paliwo mamy najtańsze, co jest prawdą, ale już o tym ile litrów kupisz za minimalną krajową nie powiedzą. Całe TVP jest oparte na manipulacji i sprzedawaniu informacji tak, żeby typowy widz (czyli człowiek głupi lub starszy) widział tylko to co chcą żeby widział
  • Odpowiedz
@cezeter: nawt moja rodzina która do tej pory była pro pisowska powiedziała do mnie ostatnio, że z tymi bilbordami jest coś nie tak xD Polacy już nie pomieszczą więcej bulllshitu
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Jest jeszcze jeden temat, który niemiłosiernie mnie #!$%@?. Pis szukając kasy, sprzedał od groma uprawnień do emisji CO2 i teraz, żeby Polska mogła produkować prąd z węgla, Polacy musza płacić wyższe rachunki. Nie jestem prawnikiem, ale działanie na szkodę obywateli pochodzi chyba pod jakiś paragraf.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cezeter: "wspierać transformacje" - kpina. Już się Wielka Brytania przekonała jak wiatraki prąd zapewniają xd jak transformacja to w kierunku atomu a nie oze.
  • Odpowiedz