Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@produktdotestow: kłamstwem jest, to że winią UE za wysokie ceny prądu. A jedynymi winnymi są polskie rządy na przestrzeni ostatnich 2 dekad, a może i więcej.

@cezeter: polski rząd praw do emisji co2 nie wymyślił przecież xd
  • Odpowiedz
@cezeter: akurat w sumie jeśli chodzi o OZE to dobrze, że nie topimy w tym kasy bo przy obecnej technologii to głupota, ale za te miliardy spokojnie można było postawić piękną świeżutką elektrownię atomową dającą zajebiście dużo prądu przez cały rok nie ważne czy świeci słonko albo wieje wiatr, ale nieeeee 13 i 14 dla górników to jest to.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Shatter: dla mnie może być i atom, ale pis już drugą kadencję nic z tym nie robi. A myślę że w 5 lat spokojnie można taka inwestycję zacząć a być może i ukończyć w pewnym stopniu.

Co do praw do emisji, oczywiście że nie wymyśli tego typki z pis, bo są za głupi i mało znaczący. Ale jak tylko mogli sprzedać uprawnienia, to skorzystali, nie licząc się z tym, że
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MatPL1122: też jestem za atomem, ale patrząc na naszych czempionow narodu, może i dobrze, że nie mamy takiej elektrowni. Po co pchać się w drugi Czarnobyl?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MatPL1122: @Shatter: ale w ostatnich dniach wiatraki radziły sobie całkiem spoko. Fakt, że wiało strasznie i nie jest to źródło energii na którym można opierać bezpieczeństwo energetyczne. Ale jako backup, po uprzednim sprawdzeniu bilansu węglowego, moim zdaniem warte rozpatrzenia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mikka: nie jestem ekspertem. Ale z tego co się orientuję. Każdy kraj otrzymuje za free uprawnienia do emisji. Więc Co nasi giganci zarządzania stwierdzili, że je sprzedadzą, a kasę przejedzą na #!$%@? wie co. No ale bez prądu się nie da, więc żeby można emitować CO2, trzeba znów wykorzystać uprawnienia, które ktoś kto od nas kupił, sprzedał elektrowniom.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mikka: oczywiście nie zdziwię się, jeśli wyjdzie na jaw, że to jakaś spółka należąca do rządzących kupiła te uprawnienia i sprzedała je dalej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mikka: sorry za spam... Swego czasu w mediach sporo się mówiło o tym, że polska sprzedała te uprawnienia i było to ubrane w swego rodzaju sukces. Możesz wygooglowac.
  • Odpowiedz