Wpis z mikrobloga

Siema, szukam patelni. Taka do codziennego użytkowania dla dwóch osób. Zależy mi na nieprzywierającej powłoce, aby miała wysokie zaokrąglone brzegi (żeby podrzucać żarcie) i żeby dobrze się na niej smażyło i przygotowywało jednogarnkowe posiłki. Posłuży ona jako uzupełnienie woka z Tefala.

Polecacie coś do okolic 100 zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotowanie #gotujzwykopem #kuchnia #kiciochpyta
  • 16
@yavad: ja mam zwieger white stone od jakiegoś roku i nie ma porównania z tefalem, co prawda dbam o nią i widłami po niej nie szoruje ale brak śladów złużycia (a takie miałem na teflonie). Tylko trzeba do tej stówki trochę dołożyć. Ja mam tą z wysokimi brzegami. Minusy: ciężka i ten dodatkowy uchwyt z przodu jest bez sensu bo bardzo się nagrzewa.
@matra: masz do niej pokrywki w zestawie? Czy jest wystarczająco głęboka, żeby do warzyw i mięsa dorzucić np. ryż, lub zrobić sos? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yavad: Proponuję kupić taką za 50zł i wymienić ewentualnie 2 razy szybciej niż taką za 100zł.
Ja tak robię i Lidlowa czy jakaś MG Home w efekcie wcale krócej nie wytrzymuje niż markowa, a bez skrupułów daję do zmywarki itp.
@yavad dla mnie jest. Niestety pokrywki kupiłam oddzielnie, jedną, a drugą mam z innego garnka. Ja mam 24 i 28, więc te większą spokojnie starcza na cztery posiłki jakiegoś mięsa z sosem, ale nie jest tak głęboka jak typowy rondel czy patelnia do smażenia na głębokim tłuszczu.