Wpis z mikrobloga

nie orbitowalby dalej bo iss nie jest na takiej wysokości żeby to gwarantowało. Astronauta który odbilby się w kierunku ziemii sukcesywnie by zwalniał i w końcu dokonałby w atmosferze. Iss gdyby nie robiło korekt to też by spadło.splonelo.


@William_Wallace: Tylko wydaje mi się, że samo odbicie się nic tutaj nie zmienia.
zmienia na tyle że jest to odbicie w kierunku ziemii a w takiej sytuacji można z całą pewnością założyć upadek skoro iss też zwalnia


@William_Wallace: Ale jak sam wcześniej zauważyłeś, upadek można założyć nawet bez odbicia.

Ja się tylko zastanawiam jaki realny wpływ miałoby takie odbicie, biorąc pod uwagę, że stacja przemieszcza się z prędkością ponad 7km/s.
@Armo11: a co gdyby w stacje uderzyla asteroida, kosmonauta widząc zagrozenie odepchnąłby się w strone ziemi majac na plecach spadochron xD bylby w stanie wylądować na ziemi gdyby wybral odpowiednią trajektorię lotu pod kątem a nie na czuba?
ale byloby gdyby sie astronauta odbił dla beki z calej sił nogami a później zawisnął gdzieś pomiędzy stacją iss a ziemią...

darłby morde #!$%@? SCIĄGNIJCIE MNIE Z TEGO KOSMOSU ( ͡° ͜ʖ ͡°)