Wpis z mikrobloga

Pytanie z gatunku kontrowersyjnych.

Czy kask otwarty zapewnia jakaś ochronę czy faktycznie większość uszkodzeń łba to okolice szczęki i szkoda sobie nim zawracać głowy?

Z jednej strony rację na pewno mają Ci którzy mówią że nic nie zastąpi pełnego garnka.
Z drugiej - Arai czy Shoei wypuszczają kaski otwarte za gruby hajs, i ciekaw jestem czy to tylko cena za komfort, dobre pole widzenia czy jednak faktycznie pomogą nie stracić zębów w razie gleby.

Zależy mi na kasku otwartym, bo ma najlepszą wentylację i najlepsze pole widzenia a w integralu czuję się z deka klaustrofobicznie i odbiera mi to przyjemność z jazdy. Z drugiej - człowiek z wiekiem przejmuje się takimi sprawami jak bezpieczeństwo jeszcze mocniej.

Skorupa potrzebna na skuter 125ccm, jazda okołomiejska, prędkości cruiserowe ¯\_(ツ)_/¯


#motocykle #motocykle125
  • 32
@jedzczarnekoty: Jeżeli każdy dbał by o bezpieczeństwo to motocykle miały by oryginalne światła, kierowcy kamiezlki odblaskowe, ubrania skórzane albo tekstylne wysokiej klasy, buty z zawiasem, rękawice z grubej skóry z protektorami.
Wiekszość jeździ w ciuszkach shimy za 300zł więc ten kask nie robi żadnej różnicy, kup sobie wygodny strój i lwg jak sie #!$%@? przy 100km/h to i tak nie bedzie czego sprzatać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Afera_zbozowa: różnica jest taka, że bez ręki, czy nogi da się żyć. Bez głowy już niekoniecznie. Poza tym, nawet te tanie szmatki Shimy czy innych Adrenaline, jakiś minimalny certyfikowany poziom ochrony zapewniają, także póki nie wydupisz w drzewo, masz sporą szansę wyjść bez poważnych obrażeń, a głowa...pomimo, że niektórym wydaje się zbędnym elementem, jest jednak tym kluczowym elementem.
Czy kask otwarty zapewnia jakaś ochronę czy faktycznie większość uszkodzeń łba to okolice szczęki i szkoda sobie nim zawracać głowy?


@jedzczarnekoty: Jeżeli chcesz przeżyć to co pan na filmie to kupuj. Szczerze to nawet na skuter bym nie założył otwartego kasku. Nawet na rowerze mi niekomfortowo.
papiez_ - > Czy kask otwarty zapewnia jakaś ochronę czy faktycznie większość uszkodze...
@papiez_: ale raczysko ten kanał...
No ale, cytując klasyka - upadać też trzeba się nauczyć. Na rowerze nie raz leżałem, mam kask enduro, z zabudowaną potylicą, cała reszta to trening. Póki co szczęśliwie bez poważniejszych urazów. Ale, przekonuje mnie ta historia do zakupu integrala.
@bystrygrzes: zgadza się, a na skuterze jak nie ma się pojęcia o jeździ łatwiej się #!$%@?ć jak na moto, według mnie
@bystrygrzes: @jedzczarnekoty: umie jeździć, nie umie - nieważne. Kanał może i raczysko, nie oglądam, po prostu trafiłem kiedyś na ten film i zapadł mi w pamięć i dało mi pogląd na to jak wygląda starcie morda vs. asfalt ( ͡° ͜ʖ ͡°) imo tylko integral/szczekowy.
@papiez_: wiesz, ja kiedyś przeskakując przez betonowy murek na środku drogi upadłem na asfalt, podparłem się dłonią i do dziś pamiętam jak tygodniami się to goiło. Więc od tamtego czasu ani razu nie wyjechałem bez rękawiczek i dziwię się jak można ich wcale nie używać. Będę celował w szczękowy, żeby się łatwiej okulary zakładało.
@jedzczarnekoty: wszystkie gleby które zaliczyłem na moto (a było tego w karierze bez liku, od z pozoru niegroźnych paciaków na parkingu po dość srogie, jak mi się zdaje, szlify) i szczena w kasku dostaje niemal ZAWSZE (pomijam paciaka gdzie lecisz centralnie bokiem głowy, bo moto na ciebie roluje i poniekąd trajektoria jest ustalona), kaski otwarte są super na zdjęciach promocyjnych w folderach reklamowych, ew. w pozowanych zdjęciach gdzie reklamuje się coś
@jedzczarnekoty: Niewiele kasków szczękowych ma atest na jazdę w otwartym.

Ja mam hjc który ma ten atest ale ze względu na opory niewygodnie jeździ się w otwartym, za to na każdych światłach latem sobie otwieram.

Widziałem jeszcze takie w których szczękę można przełożyć na tył i jeździć jak w otwartym.

Pamiętaj jedynie, ze są sporo cięższe
@Podstarzaly_Mandalorianin: latami jeździłem w otwartym, bo jazda emerycka, sprzęty niezbyt mocne no ale bez upadków których nie można jednak wykluczyć. Stąd to bardziej moje doświadczenia niż foldery reklamowe. Na WSK miałem orzeszka jak w Motórze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mchmjszk: @FeNtastiC: w takim razie pomierzę parę integrali, tak jak pisał @ogrin8080: Bell ma np. model Bullitt który ma raczej spore pole widzenia.

Szczękowy jest