Wpis z mikrobloga

@SpasticInk: Ale z czym masz problem? Chcą tego z uzasadnionych powodów. "Normalny" użytkownik nie zarabia na olx 4500 zł na opcji sprzedaży z przesyłką, czyżbyś prowadził handel wysyłkowy na olx i miał problem z tym, że ktoś chce cię weryfikować? XD A może masz kilka kont na olx z tymi samymi danymi? Po co ci?

PS Allegro też może od ciebie zażądać skanu dowodu
  • Odpowiedz
@Karol_Krawczyk
@Alex_mski: czyli jak sprzedasz np. laptopa za 4500 to musisz im podawać dowód? Powaliło cie? xD

Allegro nigdy nie żądało skanu dowodu, jedynie przy aktywacji PayU, a nie jest to potrzebne do otrzymywania kasy.

OLX to portal pełen dziur, z masą afer gdzie nawet Bezpieczna Paczka to szwindel, także wysyłanie takich danych na jakiś gówno-portal do handlu bezpośredniego, to jest duże ryzyko. Co więcej, nawet nie podają jak należy przesłać
  • Odpowiedz
@SpasticInk: mi bardziej chodzi o Twoja reakcje, informacja o weryfikacjach nie jest ukryta w zawiłych regulaminach ani nie proszą o to z dupy, wystarczy przeczytać 1 artykuł na temat usługi z której się korzysta ¯\_(ツ)_/¯ No ale sam koncept wysyłania olxowi dowodu jest glupi, w życiu bym nie wysłał, zwłaszcza ze ludzie sprzedający marzenia panoszą się tam jak u siebie xD
KarolKrawczyk - @SpasticInk: mi bardziej chodzi o Twoja reakcje, informacja o weryfik...

źródło: comment_1644181021a5cbSHmwA1Cr93LLohOzXq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SpasticInk: olx wymaga PEŁNYCH fot, nic nie można zasłaniać czy dodawać znaku wodnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ta ich "bezpieczna" przesyłka jest taka no nie do końca bezpieczna bym powiedział:
https://antyweb.pl/pakiet-ochronny-olx-oszustwa
https://www.wykop.pl/artykul/6397481/olx-okradlo-mnie-na-kilka-tysiecy-pln-tak-serwis-nie-oszusci/
Do tego, jak masz oczekująca wypłatę a nie prześlesz im dokumentu, to hajs po czasie wraca do kupującego pomimo że otrzymał paczkę
  • Odpowiedz
czyli jak sprzedasz np. laptopa za 4500 to musisz im podawać dowód? Powaliło cie? xD


@SpasticInk: Dziwi cię konieczność potwierdzania swoich danych przy transakcjach na duże kwoty? Przecież po dodaniu ogłoszenia na OLX masz 5 prób oscamowania cię przez Saszki z Ukrainy a wiele ogłoszeń to ogłoszenia oszustów typu sprzedam PS5 za 600 zł... To chyba dobrze, że chcą kontrolować czy sprzedający faktycznie istnieje? Nigdy nie podpisujesz umów itd., bo boisz
  • Odpowiedz
@COVID-21: no ładnie, nim przeczytałem twój komentarz, to miałem już przygotowany dowód na skanerze, że go odpowiednio "obrobię" i im wyślę a tu takie buty xD
No chyba ich #!$%@?ło że wyślę im bez znaku wodnego i z resztą wrażliwych danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No trudno, to w takim razie kończymy przygodę z przesyłkami OLX i wracamy do starej metody przesyłek za pobraniem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SpasticInk: Nawet jakby nie chcieli dowodu to lepiej nie korzystać, bo co jak znowu im się #!$%@? integracja z sendit i nie zauważa tego jak ostatnio? Wszystkie wpłaty wrócą do kupujących a OLX Ci powie tylko tyle żebyś się sam dogadywał żeby odzyskać SWOJE pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Dalej bredzisz jak potłuczony, wiesz że zdjęcie dowodu kupisz w torze za 15zł? Wiesz że przelew dochodzi tylko i wyłącznie na numer konta, reszta danych nie musi pasować, więc co daje gówno weryfikacja samym zdjęciem? Już większy sens miałby przelew na grosz xD

I porównywanie okazania dowodu osobie którą masz możliwość sam zweryfikować, do wysyłania pełnych fot w świat jakiemuś gówno portalikowi pisanemu na kolanie xD
  • Odpowiedz
Dziwi cię konieczność potwierdzania swoich danych przy transakcjach na duże kwoty?


Po pierwsze to jest też suma kwot. Sprzedajesz okazjonalnie jakąś drobnicę i uzbiera Ci się przez rok 4500 (sprzedasz opony, używany ekspres, kilka perfum) i masz im świecić dowodem? Bo nagle kwota ma sugerować, że jesteś oszustem, a wcześniej nie byłeś? xD Zresztą faktycznie w #!$%@? wyprałeś tej kasy, całe 1000 euro xD
Co więcej temat dotyczy tylko przesyłki OLX. Nadal
  • Odpowiedz
@COVID-21: No tak, bo każdy użytkownik olx to hakier z wykopu kupujący dowody w torze xD Lepsza taka weryfikacja niż żadna, może Sebka oszusta odstraszy. Nie zapominajmy, że te regulacje to nie jest ich widzimisię i oprócz bezpieczeństwa kupujących chodzi tu też o coś innego ;)

Już większy sens miałby przelew na grosz xD


Jest taki przelew przy aktywacji PayU, na OLX tego nie ma? Powinien też być. Widocznie nie ma
  • Odpowiedz
Nie zapominajmy, że te regulacje to nie jest ich widzimisię i oprócz bezpieczeństwa kupujących chodzi tu też o coś innego ;)


@Alex_mski: Ależ oczywiście że to jest ich widzimisie, bo allegro do weryfikacji payu wystarcza przelew na tego grosza czy tam złotówkę.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: chłopie, mieszkasz w państwie z kartonu i gówna i podchodzisz tak lajtowo do bezpieczeństwa swoich danych? Nawet mi cie nie żal, powodzenia w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw. nie znam nikogo, komu przy aktywacji konta allegro poza przelewem weryfikacyjnym kazano by podawać skan dowodu. Sam przez 15 lat nigdy nie podawałem skanu dowodu allegro z żadnego powodu, a bywałem już na policji w kwestii oszustw
  • Odpowiedz
@SpasticInk: mnie tak zblokowali jak juz mieli kase #!$%@? rozumiesz? Trzymali ze 100 u siebie i #!$%@? albo pokazesz wacka albo #!$%@?. Wyslalem dokument, zlamalem sie bo te wysylki sa spoko ale wiesz ze odrzucali BEZ przyczyny o ktorej sie nie dowiedzialem od nich? Takze... ktos pisal ze zamazal pesel i numer dokumentu i tez przeszlo, probuj bo prob masz duzo.
  • Odpowiedz