Wpis z mikrobloga

  • 10
567 + 1 = 568

Tytuł: Zielona Mila
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788382154641
Tłumacz: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416
Forma książki: książka
Nigdy nie wcześniej nie czytałem nic Stephena Kinga, ani nie widziadłem ekranizacji tej książki, więc mam świeże spojenie na to dzieło.

Paul Edgecomb spisuje swoje wspomnienia z czasów pracy jako strażnik więzienia, w którym przebywali skazani na śmierć. Do obowiązków narratora należało między innymi wykonywanie kary śmierci za pomocą ,,starej iskrówy” tzn krzesła elektrycznego. Poza głównym bohaterem i jego kolegami klawiszami poznajemy skazańców: indianina, mordercę Delacroix, którego odbiór zakrzywia jego przyjaźń z tresowaną myszą, młodego psychopatę Billla, oraz przede wszystkim John Coffeya, łagodnego olbrzyma posiadającego nadnaturalne zdolności, co do którego winy narrator ma poważne wątpliwości. Autor świetnie łączy wątki brutalnie realistyczne z paranormalnymi, książka od początku do końca trzyma w napięciu, choć jest trochę przewidywalna to i tak cały czas chce się przeczytać co będzie dalej.

Minus jedna gwiazdka za sposób zakończenia wątku pana Dzwoneczka. Moim daniem dopisane na siłę i bez sensu.

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
19karol90 - 567 + 1 = 568

Tytuł: Zielona Mila
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, ...

źródło: comment_1644179439BgSLoqa2WZP1zbkzgI1quJ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz