Wpis z mikrobloga

Nie mogę na to patrzeć co tu się #!$%@?. Jakiś typek pyta o dobry portfel i dzban poleca mu Trust Wallet. Najgorsze gówno jakie istnieje. Reszta shiciarzy to plusuje. Później inny wrzuca link do githuba żebu udowodnić że ma otwarty kod. #!$%@? prawda. Trust Wallet dla androida jest zamknięty od 4 lat: https://trustwallet.medium.com/why-open-sourcing-android-app-could-be-a-harm-to-the-crypto-community-fb3ae1707dc6
To portfel przejęty przez Binance. Najbardziej shiciarskiej giełdy. Idioci ostatnio ogłosili wsparcie dla taproota, po czym jak ktoś wypłacił na adres taproot, to spalili mu 7k$, bo zamienili sobie prefix z bc1p na bc1q i wypłacili na P2WSH. To zupełnie inny rodzaj tx. Na dodatek debile mu powiedzieli żeby sobie "przekonwertował adres" choć nikt nie ma pojęcia co to znaczy: https://pbs.twimg.com/media/FHitn2mXMAEnE52?format=jpg&name=large
Po tym przestali "wspierać taproot".
To pokazuje jak niespotykane nigdzie indziej niekompetentne nooby tam pracują. Niech się zajmą swoim kasynem i "zaufanymi" prostymi shitami, bo jak dotykają BTC to tylko coś #!$%@?ą. Debile.

Do czego wykorzystują Trust Wallet? Do obsługi swojego prywatnego pseudoblockchaina gdzie dają idiotom tokeny, zamiast normalnych krypto. To #!$%@? absurd. Ma na celu oddanie krypto w ręce użytkowników, ale prawdziwe krypto nadal trzyma binance i jedynie obiecuje oddać prawdziwe na podstawie swoich tokenów. No ale dziś dzbaneria przecież nie kuma, więc można im to cisnąć.

@albert107: TO KUIRESTWO JEST OSTATNIM SYFEM JAKI MOŻNA POLECAĆ DLA BTC!

Użyj Samourai Wallet.

@oreoo @Jah00 Weźcie shiciarze, spier**** do swoich scentralizowanych gówien i nie doradzajcie nic w sprawie BTC, bo normalnie #!$%@? płakać się chcę jak widzę co #!$%@?.

#bitcoin #kryptowaluty #shitcoin #security #binance
plaisant - Nie mogę na to patrzeć co tu się #!$%@?. Jakiś typek pyta o dobry portfel ...

źródło: comment_1644007313ISsTUtwrtELj5nRfLzq4Ct.gif

Pobierz
  • 16
@plaisant: mądrego to i warto posłuchać. Binance to jest już inżynieria finansowa a nie giełda krypto, no i chciwi cholernie. L2 na ETH dodali ale tylko deposit bo by #!$%@? stracili przy wypłatach. LN to pewnie ostatni dodadzą. Ciekawe co wymyślą, jak im BNB spadnie
@plaisant: I po #!$%@? się unosisz? Pisałem ci, że tego nie używam, bo nie używam żadnego portfela mobilnego, bo moim zdaniem jest to dużo bardziej niebezpieczne z wielu względów, poza tym takie aplikacje zatwierdzają google i apple. I po #!$%@? robisz oddzielny wpis i wyzywasz ludzi, zamiast odpowiedzieć normalnie.

A co do Trust Walleta to jestem pewien, że do prostych zastosowań się nada i przecietny użytkownik nie odczuje róznicy, bo po
@plaisant: kazdy twierdzi co chce. Mam aktywa ponad 200k na trustwallecie i binance i w zyciu nie zamienilbym to na gówniane ledgery itd, ktore co rusz maja krytyczna podatnosci. Ale jesli ktos jest idiota to nawet fizyczny wallet w sejfie mu nie pomoze ʕʔ
@plaisant: ja używam właśnie trust wallet i mam trochę dolarów na nim. Myślisz że niebezpieczne jest tam trzymać trochę więcej kasy? Jaki inny polecasz? są jakieś prowizje z wysyłania z portfela na portfel? Bo nie chce tracić na tym w nieskończoność xd
@Espance: koles sam pisze ze tw jest Binance, jakby Binance jakims cudem upadl - a ma najwiekszy wolumen krypto na swiecie, to nie będzie czego zbierac. Sam mam aktywa na TW i Binance - kilkaset k PLN i nic zlego prze z 2 lata mi sie nie zdarzyło. Tak jakk pisalem wcześniej, jak ktos jest glupi to go i ledger w sejfie nie uchroni ;)
Myślisz że niebezpieczne jest tam trzymać trochę więcej kasy?


@Espance: Myślę że jest to niebezpieczne.

Jaki inny polecasz? są jakieś prowizje z wysyłania z portfela na portfel?

Portfel sprzętowy trezor one lub bitbox02 lub jako aplikacja na telefon Electrum, Blockstream green, ewentualnie mycelium. Opłaty można ustawić sam. Patrzysz w mempool https://mempool.space/pl/ i ustawiasz np teraz 3 sat/vB to jest 0.18 $.