Wpis z mikrobloga

Wleciało wczoraj Sony 135mm f/1.8 GM. Miało być 70-200mm, żeby mieć cokolwiek do robienia zdjęć w ruchu, bo w plecaku same portretówki i szeroki kąt, no, ale serduszko podpowiedziało, żeby jednak wziąć te 135mm. Dzisiaj szybkie testy, czy zaspokoi moje potrzeby na foty w ruchu i oprócz tego, że zoom wygodniejszy do zdjęć w ruchu, to AF ogarnia i większość fot jest ostrych na pysku. Testowane na A7RIII, który również demonem szybkości nie jest, więc tym bardziej jestem zadowolona z rezultatów. No i maluje pięknie to 135mm.

#fotografia #pokazpsa #chwalesie #sony #fotoaenkill
Aenkill - Wleciało wczoraj Sony 135mm f/1.8 GM. Miało być 70-200mm, żeby mieć cokolwi...

źródło: comment_1643993325lUBgzt8dgH4B7eJ3N9DSHH.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aenkill: ja mam tyle rzeczy do kupienia w najbliższym roku, że mnie głowa boli na samą myśl XD Na razie rzeźbię na EF, dlatego wjedzie tylko jeszcze jakaś używana portretówka, a później na RF już, bo nawet te same szkła są dużo lepsze i nie ma sensu już pod EF nic kupować.
  • Odpowiedz
@geuze: U mnie na szczęście torba już kompletna. Czekam tylko aż Sigma wyda 50mm ART DN, żeby się pozbyć starej ART na adapterze. Myślałam jeszcze, żeby coś do makro dokupić, ale to już naprawdę do zabawy. Pewnie coś Laowy, a to grosze w porównaniu do innych szkieł.
  • Odpowiedz
@Aenkill: no ja na razie cisnę na 6D. Przy studyjnym oświetleniu daje radę, ale chcę wyjść na zewnątrz z lampą i przydałoby się coś z lepszą dynamiką i ogólnie jakiś cywilizowany AF. Ale pewnie pójdę dalej w Canona, bo jako aparat do zabawy chcę jeszcze M50 mkII kupić, to będę mógł sobie szkła z FF przepinać, które już mam.
  • Odpowiedz
@Aenkill: no ja na razie robię wszystko w warunkach studyjnych, ale upgrade jest nieunikniony jeżeli chce się za to brać pieniądze ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Na upartego oblecisz studio 6D


@Aenkill: nawet nie trzeba się upierać, mnóstwo ludzi trzaska studio nawet gorszym sprzętem.

Schody się zaczynają, jak chce się robić zdjęcia w naturalnym świetle w czasie złotej godziny :D


@Aenkill: i tak wjedzie lampa na zewnątrz co trochę ułatwi zadanie, ale o tym to ja już wiem XD Najchętniej to bym sobie średni format od Fuji kupił, ale nie dla takiego biedaka to.
  • Odpowiedz
Wciaz uwazam ze EF ma sens i bedzie dlugo zyc ( ͡ ͜ʖ ͡)


@sierzchula: jasne, że tak. Na pewno 2 prime (85 i 35mm) będę chciał mieć już pod RF w przyszłości.

jezeli pominac ceny.


@sierzchula: za jakość się płaci ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz wjedzie po taniości canonowskie 1.8 85mm, a za rok będę kombinował.
  • Odpowiedz