Wpis z mikrobloga

@baku112: eee chyba nie, jeszcze nie ma aż tak dużej korekty w cenach. W każdym razie sam nie jestem pewien gdzie, ale na pewno gdzieś w okolicach Maximum Financial Risk. Czyli jak chcesz pomnożyć hajs trzymaj się daleko od nieruchów.
Patrząc po inwestorkach z tagu jak się pienią to nawet i Anger xd


@Corona_Beerus: bo na tagu wrzucamy prognozy które są znacznie gorsze niż obecna sytuacja i na razie nic nie wskazuje na to, aby było dla nich lepiej. Gniew zacznie się pewnie w drugiej połowie roku, jak już wszystkim podniosą raty kredytów mocno, bo przed nami tylko podwyżki.
@herbatananoc: chcesz powiedzieć że niedawno był relief? Jak dla mnie optimism to trwa od 2018. A teraz gdzieś już okolice topki zwarzywszy na to że ludzie mający zielone pojęcie o inwestycji polecają nieruchy. Przykład mojego kolegi, o IQ żaby - "będzie tylko rosnąć!", albo podsłuchana rozmowa dwóch łebków na siłce: "masz hajs, kupujesz trzy kawalerki i żyjesz jak król" xd
@herbatananoc: Nie wrzucałem tego dla beki. Tak działają cykle - Emotional Market Cycle. Najłatwiej je wyłapać po sentymencie tłumu który jest zainteresowany danym aktywem, i wtedy zauważyć czy jesteśmy w miejscu, "nie tykaj" czy "wchodzę all in." Po latach śledzenia wykresów to jest najlepszy wskaźnik, bo nikt nie wie kiedy jest ta mityczna górka i kiedy pęka bańka ale sentyment dość łatwo wypatrzeć.
@Corona_Beerus: Też uważam, że okolice topki (od strony wzrostowej). Nie chodzi mi o nazwy i długości okresów, tylko dynamikę. Do tej pory wzrost przyspieszał. Teraz będzie wzrost, ale spowolniony. Później chwila konsternacji na szczycie, powolne spadki, kolejny punkt przegięcia (desperation) i dopiero łubudu. Ile to potrwa, nie wiem, ale nie wierzę, że łubudu się zrobi z dnia na dzień.
Przykład mojego kolegi, o IQ żaby - "będzie tylko rosnąć!", albo podsłuchana rozmowa dwóch łebków na siłce: "masz hajs, kupujesz trzy kawalerki i żyjesz jak król" xd


@Corona_Beerus: Tak było. Wybieram kategorię "things that never happend" za 100. :) Już to widzę jak niezwykłym zbiegiem okoliczności akurat dookoła tych kilkunastu wykopków spadkowych wszyscy rozmawiają o inwestycjach w nieruchomości xD Swoją drogą dużo was łączy z mickiem. On też ma ciągle takie