Wpis z mikrobloga

Ze byli zolnierze i ich rodziny zyli w dostatku gdy obywatele narodow ktorych panstwa zniszczyli ledwo wiazali koniec z koncem?


@UmbertoDalleMontagne: W 1945 roku nikt w Niemczech nie żył w dostatku, a to że później do niego doszli było efektem ciężkiej pracy i zagranicznego kapitału, a nie zbrodni przodków.
Jak zwykle musi pojawić się jakiś geniusz ignorujący dekady powojennej odbudowy, co go boli dupa że dzisiejszy Niemiec śmie mieć więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Elaviart: Dekady powojennej odbudowy umożliwionej planem Marshalla, niejasnej sytuacji z wypłatą odszkodowań (NRD czy NFN) ktorej i tak w lwiej czesci zaniechano. Nie mam bólu dupy, że mają lepiej. Mam ból dupy, że jako naród nie ponieśli żadnych wymiernych konsekwencji.
  • Odpowiedz
Mam ból dupy, że jako naród nie ponieśli żadnych wymiernych konsekwencji.


@UmbertoDalleMontagne: Przecież ponieśli najwyższe konsekwencje z możliwych - utracili niepodległość i własne państwo, które rozstało podzielone pomiędzy okupantów. Nie mówiąc już o prywatnych stratach - w tym względzie stracili praktycznie wszystko, III Rzesza w 1945 roku po zakończeniu "wojny totalnej" była totalnym bankrutem, w każdym możliwym aspekcie łącznie z własnością prywatną. Twierdzenie, że Niemcy "nachapali się na wojennych zdobyczach"
  • Odpowiedz