Wpis z mikrobloga

@myrmekochoria:
i pomyśleć, że każdy z nich miał swoją własną historię, jakieś życie, myśli, pragnienia, rodzinę i teraz nic po nich nie zostało, nawet nagrobek z imieniem i nazwiskiem. Tyle znaczyli i nadal znaczą ludzie dla elit. Nie myślcie, że takie rzeczy mogą się znowu nie powtórzyć, no ale jest internecik, są monsterki, jest telefonik, to nikt o tym nie myśli.
  • Odpowiedz
Tyle znaczyli i nadal znaczą ludzie dla elit.


@zloty_wkret: nie ma co pisać o elitach. To nie elity pociągały za spust, wpuszczały gaz, głodziły i tłukły na śmierć. To nie elity przejęły władzę na siłę. Myślisz, że u nas choćby takie wykopki siejące nieraz nienawiść to jest elita? Że nie ma tutaj ludzi co nie tylko biernie ale i czynnie by wsparła takie rzeczy? Dla niektórych ludzi na samej górze
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: właśnie dzieki internecikowi i telefonikowi wiesz tyle ile wiesz, wiesz co się dzieje lokalnie, krajowo i na świecie. Wtedy wioska obok nie wiedziała co się dzieje jak Ukry szły. Propaganda covidowa upadła po praktycznie roku. Uwierz mi, że to że mamy te twoje telefoniki i internet to mamy większe szanse żeby to się nie powtórzyło...
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko:
dobrze wiesz, że nie to miałem na myśli. To o czym piszesz odgrywa ważną rolę w budowaniu świadomości ludzi, ale co w sytuacji kiedy wyłączą internet albo dłużej nie będzie prądu. Wtedy szybkość i jakość przekazywanych informacji wraca do stanu sprzed 80 lat. Chodzi o to, że obecnie żyjemy w zaczarowanym świecie, ale jak ta cała magia pryśnie to możemy się znowu obudzić z niczym.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: W jednej chwili może nie być już tego interneciku i telefonika. Historia lubi się powtarzać, ale my Polacy nigdy wyciągniemy lekcji z przeslosci. Rozbrojone społeczeństwo, tylko +500 plus się liczy itp. Co z przysloscia naszych dzieci i wnuków? Mamy to (raczej rządzący) głęboko w dupie. Czują się bezkarni, bo wiedza, ze nic nie zrobimy (prawda). Jedyne rozwiązanie jakie widzę (historia się tez kłania) gilotyny, latarnie i takie tam.
  • Odpowiedz