Wpis z mikrobloga

  • 35
521 + 1 = 522

Tytuł: Przeminęło z wiatrem
Autor: Margaret Mitchell
Gatunek: klasyka
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 9788379856626
Tłumacz: Celina Wieniewska
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 1136
Scarlett O’Hara. Rozpieszczona córka plantatora bawełny. Intrygantka o zielonych oczach, najwęższej talii w trzech hrabstwach i niebywałym tupecie, dzięki którym prawie każdego mężczyznę potrafi okręcić sobie wokół palca. Ale ona zechciała tego jedynego, który jej nie uległ.


Klasyka. Piękny romans umieszczony w czasach, które odchodzą. Do tego świetna bohaterka, która może i jest chimeryczna, i uparta jak osioł, jednak nie można odmówić jej sprytu oraz talentu do interesów. Taka postać z krwi i kości. Jak w "Cichym Donie" najpierw mamy sielskie życie, bal, beztroskę i romanse a chwile potem jesteśmy wrzuceni w wir przemian społecznych i kulturowych w Stanach Zjednoczonych. Ciasny gorset konwenansów kontra utrzymanie się na powierzchni. Świetnie to jest opisane, książka wciągnęła mnie tak samo jak za pierwszym razem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #klasykabookmeter
rassvet - 521 + 1 = 522

Tytuł: Przeminęło z wiatrem
Autor: Margaret Mitchell
Gatunek...

źródło: comment_1643960614PC78aU3O6arHOCs5nPHfam.jpg

Pobierz
  • 3
@t3m4: No tak jak wszyscy. Otwieram sobie książkę i tam są takie literki... ;)

Zawsze czytam kilka książek na raz. Cięższą lekturę (jak np. teraz "Anarchię" ) przeplatam sobie czymś lżejszym, romansami, reportażami czy książkami, które już czytałam, które dostałam albo tymi, które mają nowe tłumaczenie... I potem jedną czytam w kilka godzin, drugą w dwa dni a trzecią w trzy miesiące xD

@t3m4: Zaczynasz od ustalenia sobie prostego celu, np. czytasz przez 30 minut dziennie - codziennie o 22:00. Pilnujesz go i starasz się nie robić wyjątków, a jak zrobisz, to pilnujesz siebie, by go nadrobić w kolejnym dniu czytając 2x tyle. Wybierasz kilka różnych książek, z różnych gatunków (4-5) i dobierasz to, co czytasz w danym momencie, do swojego nastroju: masz doła - czytasz komedię lub inną lekką lekturę, chcesz coś wymagającego,