Wpis z mikrobloga

Dostałem kamykiem w przednią szybę - opłaca się robić w ASO (4k+), czy lepiej pojechać do szklarza (znam typa, dobrze robi, to już by było trzecie auto z przednią szybą, które będzie robione), jeśli auto nie jest jeszcze zbyt stare (2 lata minęły w grudniu)?
Niby mam AC, ale bieda bez ochrony zniżek (zamiast tego wziąłem GAP, a ochronę przy szybowej przeoczyłem xD).
Znajomy mi mówił, że ludzie potem dziwnie patrzą przy ew. sprzedaży, jeśli była wymieniana szyba poza ASO, ale nie widzi mi się specjalnie płacić 4 kółka za zwyklacką szybę bez grzania, kamer, a wyłącznie z czujnikiem deszczu (ASO mówi, że tam jakiś żel wymieniają).
Auto ubezpieczone w Generali
#pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PeterFile: w życiu o takim czymś nie słyszałem. Robisz ubezpieczenie online i jeździsz, potem po miesiącu zgłaszasz i dostajesz nowa szybę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PeterFile: no to napewno ktoś ci zrobi takie dokładne fotki ze widać każdą skazę szyby. Oni nie mają tylu ludzi, żeby do każdego klienta z osobna wysyłać ciecia który obejrzy dokładnie auto i stwierdzi co już było a co nie. Weryfikacja tego na żywo jest niemożliwa. Ubezpieczam floty na całą Europę i nigdy nawet żadnych zdjęć nie musiałem robić xD
  • Odpowiedz
@bruhh: nowe pewnie bierzesz to fotek nie trzeba robic. Jak mirek z dupy do swojego nagle po kilku latach chce wziac to fotke musi zrobic bankowko. Firma nie pusci ubezpieczenia za 200 zł zeb zrobic szybe za 1.5k
  • Odpowiedz
@bruhh: zostawic balagan i elo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wyplacaja i nie ma problemow to spoko ale to jest niepojete bo przy ac wolaja o foty to o szybe tez wydawaloby sie oczywistym.

Chociaz pamietam ze gdzie na wypoku ktos pisal ze w czasach pandemii odeszli od robienia zdjec samochodow bo ludzie nie ogarniali zgodnie z szablonem xDD
  • Odpowiedz
zostawic balagan i elo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PeterFile: wtf? nie. Po prostu zmieniam prace bo moj pracodawca to #!$%@?

Jak wyplacaja i nie ma problemow to spoko


@PeterFile: zawsze i wszedzie, zero problemow, zero pytan

to jest niepojete bo przy ac wolaja o foty to o szybe tez wydawaloby sie oczywistym.


@PeterFile: no wołają, ale po fakcie. Nikt nigdy nie robil nam zdjec lub
  • Odpowiedz
@PeterFile: mozesz robic co chcesz, ale zauwaz, ze jak swiezo wezmiesz ubezpieczenie i miesiac pozniej bedziesz robil naprawe w ASO za kilkanascie koła lub cokolwiek innego, to spodziewaj sie, ze znizki mocno polecą ci w dol niezaleznie czy masz pakiet ochrony znizek czy tez nie. Ubezpieczalnie nie sa glupie i to nie jest takie proste jakby sie wydawalo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh: @PeterFile: @Mistrzrozkimnki: Rozkminiłem wszystkie opcje, wersja z dokupieniem i paleniem głupa fajna, ale pod koniec lutego jadę na narty, to lepiej już mieć szybę zrobioną, a to trochę za wcześnie by kręcić wałek (no i trochę śmierdzi p0lakiem xD).
Wygrała opcja u fachowca szklarza- za odpowiednik oryginału bez znaczka Skody, wraz z robocizną i wymianą żelu pod czujnik deszczu, zapłacę koło 1k, a to prawie jak darmo.

Przy
  • Odpowiedz
trochę śmierdzi p0lakiem xD


@tellet: To fakt, tym bardziej szanuję za inne podejście. Człowiek nauczył się kombinowania bo zawsze kasy na wszystko brakuje.

Przy sprzedaży auta jak ktoś się zesra o inną szybę i nie uwierzy w wymianę po kamyku, to mu powiem żeby #!$%@?ł.


@tellet: Zlecilbym wymieniaczom mini sesję foto, najlepiej trzy zdjecia podczas pracy (przed wymianą, bez szyby i po) w tym samym miejscu, zeby bylo widać, ze
  • Odpowiedz