Wpis z mikrobloga

@szczuronap: ja przeglądam ten tagi od kilkunastu jak nie kilkudziesięciu, ruskie i bielarusy szaleją jak narazie u nas cisza spokój prócz uchodźców, no i tam incydenty w Szwecji byly no o czymś zapomniałem? Samoloty zwiadowcze latają to fakt, ale przed tym wszystkim też latały bo obserwuje to juz ze dwa lata, teraz latają bo są ruchy u sąsiadów to muszą wiedzieć co się za miedzą dzieje.
@szczuronap: I to powinno dziwić NATO, chociaż USA stara się mobilizować wojska w Europie. Przecież Ukraińska armia zostanie zmieciona przez TOS 1 + wsparcie lotnictwa, sprowadzili tyle tego że każda obrona bez panowania w powietrzu zostanie zmiażdżona. TOS1 a teraz już TOS2 specjalizuje się w łamaniu obrony, zdobywaniu miast, rakiety z ładunkiem termo barycznym to zło i totalny #!$%@? jakiegokolwiek oporu, druga najgorsza broń po broni jądrowej. Nie ważne gdzie jesteś,
@szczuronap: Ja to traktuję trochę jak szachy. Bartosiak trochę o tym mówił, chodzi o, że jeżeli rosja zaatakuje ukrainę - to te wojska które stacjonują blisko naszych granic - powodują to, że my nie możemy odpuścić naszej pozycji - czyli wesprzeć Ukrainy. Trochę jak szachy, spore ruchy wojskowe na północy związują siły Skandynawii, statki w pobliżu WB to samo.