Wpis z mikrobloga

@galek: jestem zdania, że człowiek z natury jest stworzony do pracy jako takiej... ale może niekoniecznie do siedzenia przed komputerem 10 godzin na dobę albo do bycia bezużytecznie poniżanym. To już nie natura, to cywilizacja
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@BarkaMleczna człowiek jest stworzony do pracy polegającej na poszukiwaniu pożywienia.

Dlatego łowienie ryb, chodzenie na grzyby czy też polowanie wiele osób traktuje jako rozrywkę. Przymusowe siedzenie przed kompem i klepanie 10 h dziennie jest dla ciała i umysłu człowieka tak naprawdę tortura ale przecież nikt tego nie powie głośno bo korpo potrzebują junior Excel monkey cały czas...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@galek: ja też jestem korpo szczurem, i ogólnie lubię swoje warunki pracy, ale nie ukrywam, że wolałabym się zająć uprawą warzyw i gotowaniem zapasów xD to mi sprawia prawdziwą przyjemność, a nie siedzenie na Teamsach.
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@BarkaMleczna zreszta zawsze mówiłem że ludzie którzy robią dzieci musieli bardzo lubić chodzić do szkoły i do pracy przez całe życie skoro chca takim doświadczeniem obarczać dzieci
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@problemat masz trochę ograniczone myślenie.

Jeśli bycie liliputem uszczęśliwiło by danego człowieka to dlaczego ma nie mieć takiego marzenia. To że jest ono niemożliwe do zrealizowania wynika z tego że swiat w którym przymusowo zyje nie zapewnią mu możliwości spełniania jego potrzeb.

Ale najlepiej powiedzieć - możesz mieć tylko takie marzenia które są realne a najlepiej takie które są użyteczne społecznie.
  • Odpowiedz
Człowiek nie jest do niczego stworzony, a pracuje z konieczności zaspokajania potrzeb.


@kopawdupeswiniom: konieczność zaspokajania potrzeb to zło samo w sobie,któremu da się oczywiście zapobiegać, ale chodzi mi o to, że jak już ta potrzebująca istota jest na ziemi, to w jej naturze jest COŚ ROBIĆ. Mówiąc "praca", nie mam na myśli po prostu pracy zawodowej, tylko potrzebę tworzenia, działania, itd. Nie ma nic gorszego niż czuć się bezużytecznym, nikomu niepotrzebnym,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@problemat No tak najlepiej samego siebie oszukiwać że swiat jest super i robić następne dziecki które będą musiały też się oszukiwać eh normiki.....
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna

Ale człowiek bezczynny to człowiek martwy.


Jednak jak sama zauważyłaś to nie ma nic wspólnego z pracą, a przynajmniej nie musi. No to wyszło nam takie sprostowanie.
Aczkolwiek człowiek i tak z góry jest martwy, to, że wykonuje jakiekolwiek czynności nie nadaje celu, którego w tej rzeczywistości nie ma, a przynajmniej nic o nim nie wiadomo.
  • Odpowiedz