Wpis z mikrobloga

Art 22 Prawa o ruchu drogowym

@KtosInnyNizJa: @Koronanona: Teraz już wiem więcej. Ten wykop i ta dyskusja rozszerzyła (i przypomniała dokładnie zapis) moją wiedzę. Faktycznie kolejność to 1-2-3
DZIĘKUJĘ WAM

4a.
W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na sąsiedni, którym
  • Odpowiedz
@Akman: nadal uwazam ze to zalezy z ktorego pasa wjechal zielony z przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w suwaku chodzi przedewszystkim o to zeby wszystkie pasy rozladowywaly sie po rowno a ruch byl plynny, bez januszowego dojezdzania sobie do zderzaka, stawania na srodku i trąbienia. Po jednym z kazdego pasa przez zwezke i jest git
  • Odpowiedz
@Koronanona: sądzę, że autorowi obrazka nie chodziło o rozkminianie które auto jest 1 cm przed innym, albo kto kiedy wjechał. To oczywiście w szerszej ocenie miało by znaczenia, jednak tym razem nie chodzi o takie szczegóły i szczególne przypadki. Nie chcę też dyskutować jak to jest w życiu, albo co logiczne albo głupie - chcę się odnieść tylko do literalnie rozumianego przepisu. Nie wiedziałem, że mam wpuścić z OBU STRON,
  • Odpowiedz