Wpis z mikrobloga

Kupiłem laptopa na umowę kupna sprzedaży na odlgłość. Klient miał wrzucić do paczki wypełnioną umowę:
1) Imię i nazwisko
2) nr dowodu, przez kogo wydany i do kiedy ważny
3) Adres

Punktu drugiego nie wypełnił, więc mam jedynie imię i nazwisko oraz adres. Ta osoba prowadzi firmę, znam jej NIP i REGON, czy mogę skreślić pole "nr dowodu" i wpisać tam NIP? Jeżeli nie to czy taka umowa jest w jakikolwiek sposób ważna w razie kontroli skarbowej?

#podatki #jdg #samozatrudnienie #firma
  • 15
@kidi1: Na szczęście mam opcję zwrotu. Nie chodzi o dużą kwotę, bo to raptem 300zł, ale wku$wia mnie niesamowicie podejście ludzi w internetowym handlu. "BO PAN WEŹMIE KREDYT NA MÓJ NUMER DOWODU!!"
@kidi1: Laptop właśnie kupiony na OLX, uzgodnione wcześniej, że sprzedający ma wypełnić umowę, paczka doszła, laptop jest ok, ale umowa nie wypełniona. Mam firmę i sprzedaję części z lapków.
Punktu drugiego nie wypełnił, więc mam jedynie imię i nazwisko oraz adres. Ta osoba prowadzi firmę, znam jej NIP i REGON, czy mogę skreślić pole "nr dowodu" i wpisać tam NIP? Jeżeli nie to czy taka umowa jest w jakikolwiek sposób ważna w razie kontroli skarbowej?


@Zoltafik: nie kupuje sie wysyłkowo na olx bo potem trafiasz na ameby umysłowe i sie bujasz
To po co Ci ta umowa? Ja też mam firmę i żadnych umów nie robię


@kidi1: A skąd będę miał źródło pochodzenia? Jak sobie odliczę VAT przy sprzedaży? Podatek dochodowy będę liczył od całości sprzedaży, a nie tylko od różnicy? No pomyśl.

A Ty w czym się specjalizujesz, że nie potrzebujesz takowych umów?
nie kupuje sie wysyłkowo na olx


@seniorwykopek: Ehh, to oświeć mnie gdzie mam tanio kupić używane laptopy? OLX to jedyne miejsce gdzie można trafić jakąś fajna okazję. Mam jeździć od domu do domu i pytać ludzi czy nie mają laptopa na handel?
@Zoltafik Nie, ja nie handluję tylko serwisuje. Czasem sprzedaję, ale tylko prywatnie z własnej kolekcji. Nigdy żadnych umów nie pisałem a tym bardziej na odległość, z numerem dowodu.