Wpis z mikrobloga

Jeszcze wracają do rozróżnienia na sferę publiczną i prywatną, trzeba dodać, że państwo liberalne, to takie, które nie ingeruje w sferę prywatną, więc i nie powinno zakazywać posiadania broni we własnym domu, jeśli ma być nadal liberalne. Ewentualne ograniczenia tylko w sferze publicznej powinny być.
Serio chcesz szerszego dotstępu do broni w azjatyckim kraju, nie owijajmy w bawełne przesyconym Polakami?


Nie wiem o jakim kraju piszesz. Ja o Polsce. Kraju europejskim.

Życie ci zbrzydło?


Jeszcze nie.

Zobacz co odwalają owi Polacy którzy są wydawać by się mogło "zintegrowanymi" potomkami imigrantów z trzeciego pokolenia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Artykuł z obrazka jest o jednej osobie (liczba pojedyncza), o polsko-brzmiącym nazwisku, za to mało polskim
@wykopyrek:

Nie wiem o jakim kraju piszesz. Ja o Polsce. Kraju europejskim.

W sensie geograficznym jak najbardziej podobnie zresztą jak Gruzja czy Azerbejdżan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze nie.

Cieszy mnie to

Artykuł z obrazka jest o jednej osobie (liczba pojedyncza), o polsko-brzmiącym nazwisku, za to mało polskim imieniu.

Napisałem że zapewne chodzi o potomka imigrantów, genetyki nie oszukasz ¯\_(ツ)_/¯

tak na poważnie, chcesz czymś poprzeć swoją
Nie potrzebujesz broni palnej w Europie.


@Ordo_Publius: A skąd wiesz, jakie obcy człowiek ma potrzeby? Czytasz mu w myślach? Jesteś jasnowidzem?|

Serio chcesz szerszego dotstępu do broni w azjatyckim kraju, nie owijajmy w bawełne przesyconym Polakami?


@Towarzysz_Moskvin: Polacy mają szczególnie często zaburzenia instynktu samozachowawczego?

w azjatyckim kraju


A co ma do tego Rosja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Towarzysz_Moskvin: dowody anegdotyczne i rozszerzenie wnioskowania na podstawie pojedynczych przypadków.

Mocna argumentacja XDDD nie ma co

A to, że jakoś w tych całych stanach istnieją od pokoleń dzielnice zamieszkiwane przez te całe polackie azjatyckie hordy, i jakoś nawet wśród polackiej biedoty bezpieczeństwo uliczne i poziom przestępczości to sielanka w porównaniu z gettami zamieszkiwanymi przez kolorowych to jakoś wykopkowych erystyków mija zupełnie.

Choć ten argument ma niepodważalne empiryczne podstawy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ordo_Publius: skoro poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze to tym bardziej broń się przydaje.

Skoro bezpieczeństwo, to i ochrona zdrowia jest ważna (σ ͜ʖσ) a jakoś większość ludzi woli jednak dbać o nie codziennie we własnym zakresie-szczotkując chociażby zęby-niż polegać wyłącznie na zawodowych dentystach. ()
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Towarzysz_Moskvin: nie ma co-porównywanie NY przesyconego tak mocno restrykcjami w noszeniu i trzymaniu tam broni palnej co patologią stale gnieżdżącą się w nowojorskich czarnych gettach-z relatywnie homogenicznymi społecznie i ujednoliconymi społecznoścami europejskimi.

MOCARNE DOWODY ANEGDOTYCZNE XD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ordo_Publius: no tak-bo jesteś parszywym kolektywistą, który sam wie lepiej o tym czego potrzebują inni. Ha tfu!

Jak czytam takich to zaczynam zdawać sobie sprawę ile racji miała pionierka filozofii obiektywizmu Ayn Rand.

Nie ma co się dziwić, że w końcu ci cali "ludzie" rządzeni przez tych, którzy lubią ich tak wyręczać w tym co będzie dla nich dobre-masowo uciekają do przebrzydłych kapitalizmów.

Tak bardzo kolektywiści pragną ich dobra.
@janinapomidor: Jako, że oskarżasz ludzi o kult państwa to odpowiem tłumacząc ci, dlaczego jest ono ponad jednostką. Znasz Hegla? Chodzi o to, że gdy państwo się ustanowiło to oddzieliło się jako duch obiektywny od jego źródła, ducha subiektywnego (ludzi), stając się podmiotem Dziejów, w ramach których funkcjonuje dialektyka.
Nie wiem o jakim kraju piszesz. Ja o Polsce. Kraju europejskim.

W sensie geograficznym jak najbardziej podobnie zresztą jak Gruzja czy Azerbejdżan ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak Czechy, Słowacja, Austria, Holandia, Chorwacja

Napisałem że zapewne chodzi o potomka imigrantów, genetyki nie oszukasz ¯_(ツ)_/¯


Nie za dużo tych założeń? Zaczyna wyglądać komicznie. Genetyczny polak, powiadasz. Jako przedstawiciel przemocy z użyciem broni palnej.
W stanach.
Gdzie policja nie nadąża strzelać
Większość wykopków czuje się bezpiecznie, gdy nikt nie posiada broni


@Ordo_Publius: czasem i z trolem warto wymienić zdania, bo jednak na jednego piszącego przypada kilkunastu czytających, i czasem ważniejsze co inni przeczytają, niż jak trol odpisze.

Ale każda dobra zabawa musi mieć koniec, więc miłego trolololo, ja idę dalej.
@vrim:

Polacy mają szczególnie często zaburzenia instynktu samozachowawczego?

Patrząc na historię oraz obecną sytuacje zaryzykował bym twierdzenie że zaburzenia są stałe i dziedziczne.

A co ma do tego Rosja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Geografie i mentalność.

@janinapomidor:

A to, że jakoś w tych całych stanach istnieją od pokoleń dzielnice zamieszkiwane przez te całe polackie azjatyckie hordy, i jakoś nawet wśród polackiej biedoty bezpieczeństwo uliczne i poziom
źródło: comment_1643872706x1GLskoToeRalghSHMaQqj.jpg
@janinapomidor:

nie ma co-porównywanie NY przesyconego tak mocno restrykcjami w noszeniu i trzymaniu tam broni palnej co patologią stale gnieżdżącą się w nowojorskich czarnych gettach-z relatywnie homogenicznymi społecznie i ujednoliconymi społecznoścami europejskimi.


Lubie ten twój fantasy world w którym europejskie społeczeństwa są homogeniczne i wolne od patologii.Tylko nie jedź do takich Niemiec czy Holandii bo ilość patoli z Azji, Europy Wsch czy Afryki może wywołać głęboki dysonans ( ͡° ͜
@wykopyrek:

Jak Czechy, Słowacja, Austria, Holandia, Chorwacja

Jak już pisałem geograficznie pełna zgoda.

Nie za dużo tych założeń?

Jest tylko jedno i solidnie ugruntowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Genetyczny polak, powiadasz. Jako przedstawiciel przemocy z użyciem broni palnej. W stanach. Gdzie policja nie nadąża strzelać do „braci”, bo tak skutecznie sami się likwidują, że zanim policyjna kula doleci, „gracz” już jest sztywny.

Gdzieś wyżej wstawiłem statystyke z
źródło: comment_1643874198ywVF033oL8Ni5aj1ziE23K.jpg
Na tej mapce podobnie jak i na tej z wypadkami drogowymi widać że łatwy dostęp do broni w Europie wschodniej to kiepski pomysł ¯_(ツ)_/¯


Co to znaczy kiepski pomysł. Bo co wtedy? Bo kilka osób więcej zginie? W kraju, w którym nie leczy się raka, to nie jest argument, za aktywnym ograniczaniem wolności wszystkich.

Zwarzywszy na ostatnie ruchy migracjne takowy pomysł staje się kiepski równierz w Niemczech czy Holandii.


@Towarzysz_Moskvin: ledwo
@wykopyrek:

Co to znaczy kiepski pomysł. Bo co wtedy? Bo kilka osób więcej zginie?

Dla mnie śmierć "kilku" osób jest wystarczającym powodem dla ograniczeń w możliwości rekompensowania sobie małej fujarki.

W kraju, w którym nie leczy się raka, to nie jest argument, za aktywnym ograniczaniem wolności wszystkich.

Wow za ten fikołek dam 9.5 Nie leczymy raka więc w imie wolności dajmy chociaż ludzim spluwy XD

ledwo ograniczysz problem (bandyta dźgnie nożem,
Z piramidy potrzeb Maslova ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@Ordo_Publius: Przecież w hierarchii potrzeba Maslova są tylko ogólnie sformułowane potrzeby. Głupotą byłoby sądzić, że jak czegoś tam nie wymieniono to takich potrzeb nie ma xD Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że chęć posiada broni można zaliczyć do potrzeb bezpieczeństwa, ale można też zaliczyć do samorealizacji albo transcendencji, jeśli posiadanie broni miałoby być po
@Ordo_Publius Chciałbym też zauważyć, że hierarchia potrzeb Maslova jest teorią dotyczącą jednostek, nie odnosi się do sfery publicznej tylko prywatnej. Dlatego nie można argumentować, że coś nie jest potrzebą bezpieczeństwa, bo inni niż Ja uważają przeciwnie. Jeśli Ja mówię, że czegoś potrzebuję do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, to tego potrzebuję, opinia innych jest wtedy nieistotna. Ktoś mógłby powiedzieć, że boi się Rambo chodzącego po ulicach, ale to jest jego potrzebą, nie moją. Teoria
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Towarzysz_Moskvin: @Ordo_Publius :

Przestępczość w USA jest statyczna (nie przelewa się do sąsiednich dzielnic) i geograficznie hiperskoncentrowana (silniej niż w pozostałych regionach świata). Około 99 proc. wszystkich morderstw kumuluje się przy 5 proc. ulic.

Przestępczość jest również hiperskoncentrowana w sensie dystrybucji rasowo-etnicznej. Ze skorygowanych statystyk federalnych można wyczytać, że w ujęciu ogólnokrajowym przeszło 60 proc. umyślnych zabójstw i 70 proc. rozbojów popełniają czarni sprawcy.

Teoretyczne usunięcie czarnoskórych bandytów z amerykańskich metropolii
@janinapomidor:

Przestępczość w USA jest statyczna (nie przelewa się do sąsiednich dzielnic) i geograficznie hiperskoncentrowana (silniej niż w pozostałych regionach świata). Około 99 proc. wszystkich morderstw kumuluje się przy 5 proc. ulic.

Podobnie jak w większości innych krajów gdzie przestęstwa koncentrują się w bienych rejonach na ogół w centrach aglomeracji natomist na bogatych przedmieściach jest relatywnie bezpiecznienie (nie licząc np włamań). W Stanach koncentracja jest większa (choć nie zawsze) bo i
@janinapomidor: Ja jestem lewak, znam też opinie dużej części m. in. amerykańskiego lewactwa i uważamy, w przeciwieństwie do libków właśnie, że klasa robotnicza powinna móc być uzbrojona i mieć lepszą pozycję negocjacyjną w sprawie swoich praw. I co teraz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bury_Zenek: cóż...amerykańska partia socjalistyczna też zaczęła względnie niedawno podobnie do ciebie uważać.

Bo jeszcze pod koniec ubiegłego wieku jakoś ci socjaliści oficjalnie na stronach swojego programu deklarowali raczej wspieranie federalnych obostrzeń, i wszelkich "modnych" wówczas ograniczeń na trzymaną/nabywaną broń palną.