Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MostlyRenegade: Od kiedy żeby zrobić prawko musisz zapisać się do kółka rajdowego, opłacać składki klubowe, zdobyć licencję rajdową PZMot dopiero wtedy możesz iść WORD w którym płacisz m.inn. 242 zł samej opłaty skarbowej (taka akcyza?) i dostajesz kwit na który możesz kupić ale tylko ograniczoną liczbę aut ale koniecznie musisz je garażować. Garaż od czasu do czasu będzie ci sprawdzał pan z inspekcji budowlanej. Musisz jeszcze regularnie jeździć nie tylko na
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MostlyRenegade: Czy na absolutnie wszystkie pojazdy silnikowe (odpowiednik broni palnej na nabój scalony) obowiązuje z założenia ogólny zakaz ich prowadzenia-od którego biurokrata może w drodze wyjątku zwolnić ludzi, którzy w jego (nad)intepretacji "nie stanowią zagrożenia"? NIE

Czy aby uzyskać PJ musisz udawać czynnego zawodnika, zrzeszonego kolekcjonera czy innego zawodowca, aby nieustannie wykazywać się istotną przyczyną dla której wydano ci to uprawnienie? NIE

Czy na Prawo Jazdy masz ściśle
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: skoro przychodzi do mnie pan państwo i prosi o 2/3 owoców mojej pracy, ale żebym nie pytał na co to, tylko zaufał…
Oczekuję wzajemności. Skoro przez kilkadziesiąt lat chodzę po te bułki, to jeśli będę miał w kieszeni scyzoryk, albo w kaburze rewoler, to chyba nic się nie stanie? Myślę, że pan państwo mógłby mi w tym zakresie zaufać.
  • Odpowiedz
Oczekuję wzajemności. Skoro przez kilkadziesiąt lat chodzę po te bułki, to jeśli będę miał w kieszeni scyzoryk, albo w kaburze rewoler, to chyba nic się nie stanie?


@wykopyrek:

Wraz ze zwiększonym popytem na broń, wzrośnie liczba przestępstw z użyciem broni. Gdy wiesz, że Twoi sąsiedzi chodzą po mieście z gnatami, to sam sobie taki kupujesz.

Dlatego liberalne prawo w tym kontekście nie działa. Jedyna osoba, która na tym zyskuje to handlarz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopyrek: fakt-gdyby ci państwo nie ufało. Gdybyś na serio wolny na ulicy, z gołymi rękami lub ostrzem w kieszeni zagrażał realnie osobom postronnym, nie potrafił panować nad agresją, swoim postępowaniem...

...to by cię to państwo w zasadzie już z marszu mogło poddać izolacji, przymusowemu leczeniu.

A skoro tego nie zrobiło, nie zachodzą żadne takie przesłanki-to czemu ci odmawia. Jakoś w USA masz prawo posiadać i trzymać broń-i to państwo poprzez instytucję
  • Odpowiedz
Wraz ze zwiększonym popytem na broń, wzrośnie liczba przestępstw z użyciem broni. Gdy wiesz, że Twoi sąsiedzi chodzą po mieście z gnatami, to sam sobie taki kupujesz.


@Ordo_Publius: nawet w najgorszym kraju dotkniętym chaosem i powszechnym dostępem do nielegalnej broni palnej… największym zabójcą są choroby układu krążenia.
Demonizacja broni palnej to słaba strategia w przypadku ludzi, którzy potrafią myśleć.
  • Odpowiedz
@wykopyrek:

+ nie da się czuć bezpiecznie w miejscu publicznym, gdzie każdy może posiadać broń. Najważniejsze jest dobro publiczne i index szczęścia w tym przypadku.

Nie chcę idąc po bułki mieć w głowie, że ktoś w każdej chwili może użyć broni, bo jest psychicznie chory i nikt go wcześniej nie zbadał.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ordo_Publius: KSK byli w pełni świadomi istnienia tych zależności, dlatego zademonstrowali wprost, co się stanie, gdy broń palną potraktuje się tylko i wyłącznie w kategoriach egzogenicznych. Otóż współczynnik skorelowania z morderstwami wyniesie dodatnie 0.696 i będzie statystycznie istotny w 1-procentowym przedziale ufności. Czytaj: bezdyskusyjnie more guns = more crime. Obliczenia te nie są jednak realistyczne, albowiem nie uwzględniają zjawiska wzajemnego, równoczesnego, obustronnego skomunikowania zmiennych. Po wdrożeniu korekt rezultaty ulegają odwróceniu: związek
  • Odpowiedz
+ nie da się czuć bezpiecznie w miejscu publicznym, gdzie każdy może posiadać broń.


Odważne tezy wymagają odważnego uzasadnienia.

Najważniejsze jest dobro publiczne i index szczęścia w tym przypadku.


@Ordo_Publius: moja hierarchia wartości jest nieco inna.

Zwróciłeś kiedyś uwagę, że od bolesnej śmierci pod kołem ciężarówki oddziela cię tylko 10cm krawężnika i 50cm powietrza?
Da się czuć bezpiecznie idąc chodnikiem, obok drogi, po której jeżdżą ciężarówki.
Fascynujące, nieprawdaż? ( ͡º
  • Odpowiedz
Jak masz bezpiecznie posłać dziecko do szkoły w takim kraju, skoro z powodu dostępu do broni


@Ordo_Publius: wiesz, że od Czech oddziela cię kilka godzin jazdy samochodem? Żadnego szlabanu, żadnej przeprawy, droga jak każda inna.
Pierwsze tankowanie na stacji polskiej, kolejne na czeskiej. Jeśli w kolejce do kasy jest więcej niż 10 osób, to statystycznie dwie mają broń palną (niekoniecznie przy sobie, nie każdy lubi nosić).
Jak żyć w takim kraju
  • Odpowiedz
Czy na absolutnie wszystkie pojazdy silnikowe (odpowiednik broni palnej na nabój scalony) obowiązuje z założenia ogólny zakaz ich prowadzenia-od którego biurokrata może w drodze wyjątku zwolnić ludzi, którzy w jego (nad)intepretacji "nie stanowią zagrożenia"?


@janinapomidor: Tak. Dlatego należy przejść kurs i zdać egzamin państwowy. Wprawdzie na tym podobieństwo się kończy, ale ja właśnie do tego argumentu się odnosiłem.
  • Odpowiedz
Tak.


Pojemność do 50cc jest bez pozwolenia.

Ale teraz uważaj: jeśli nie wyjeżdżasz na drogi publiczne… możesz jeździć czołgiem. Bez żadnych papierów. Legalnie.

Dlatego należy przejść kurs i zdać egzamin państwowy.


@MostlyRenegade: Tylko po to, żeby uczestniczyć w ruchu publicznym, po drogach publicznych.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MostlyRenegade: NIE. Nie na wszystkie. A samo posiadanie i nabywanie pojazdu może być dokonywane legalnie NAWET BEZ uprawnień do kierowania nim.

Czyli to tak jakby znieść pozwolenia na broń-a zamiast nich wprowadzić amerykańskim wzorem-zezwolenia na noszenie broni.
  • Odpowiedz