Wpis z mikrobloga

skoro nie chcesz, albo nie potrafisz skutecznie uzasadnić, to zgadnij ile warte są te deklaracje.


@wykopyrek: Nie muszę. Już prawie się to dzieje i jest w pytę. Europa jest szczęśliwszym i bezpieczniejszym kontynentem niż USA.
  • Odpowiedz
wymóg posiadania prawa jazdy również implikuje istnienie odgórnego zakazu prowadzenia pojazdów bez zezwolenia, a jednak nikt nie protestuje.


@MostlyRenegade @Ordo_Publius: Jeśli podzielimy przestrzeń na publiczną i prywatną, gdzie w publicznej obowiązują jakieś uniwersalne zasady, a w prywatnej obowiązuje jedynie róbta co chceta, to wtedy można jeździć samochodem bez żadnych uprawnień na własnej ziemi. Prawo jazdy są potrzebne tylko do poruszania się po drogach publicznych. Analogicznie jest z posiadaniem broni.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: ale odróżniasz kraj przesycony… no nie ma co owijać, czarnuchami i latynosami, od kraju europejskiego? W Szwajcarii masz to samo? W Niemczech? W Austrii? W Czechach?
To dlaczego w Polsce miałoby być tak jak w USA, ale nie tak jak w Austrii?
  • Odpowiedz
@janinapomidor: zamiast uprawiać fikołki skup się na tym, o czym jest mowa. Ja się w ogóle nie wypowiadam o broni, bo jestem za stary na jałowe kłótnie na portalu ze śmiesznymi papieżami.
Ty piszesz o jakimś dysonansie, bo istnienie pozwoleń świadczy o istnieniu odgórnego zakazu. Oczywiście, że świadczy. Zgodnie ze starą rzymską regułą prawną, że wyjątek potwierdza istnienie reguły. Regułą jest odgórny zakaz czegoś, a zezwolenie jest wyjątkiem. Nie ma
  • Odpowiedz
Jeszcze wracają do rozróżnienia na sferę publiczną i prywatną, trzeba dodać, że państwo liberalne, to takie, które nie ingeruje w sferę prywatną, więc i nie powinno zakazywać posiadania broni we własnym domu, jeśli ma być nadal liberalne. Ewentualne ograniczenia tylko w sferze publicznej powinny być.
  • Odpowiedz
Serio chcesz szerszego dotstępu do broni w azjatyckim kraju, nie owijajmy w bawełne przesyconym Polakami?


Nie wiem o jakim kraju piszesz. Ja o Polsce. Kraju europejskim.

Życie ci zbrzydło?


Jeszcze
  • Odpowiedz
Nie potrzebujesz broni palnej w Europie.


@Ordo_Publius: A skąd wiesz, jakie obcy człowiek ma potrzeby? Czytasz mu w myślach? Jesteś jasnowidzem?|

Serio chcesz szerszego dotstępu do broni w azjatyckim kraju, nie owijajmy w bawełne przesyconym
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Towarzysz_Moskvin: dowody anegdotyczne i rozszerzenie wnioskowania na podstawie pojedynczych przypadków.

Mocna argumentacja XDDD nie ma co

A to, że jakoś w tych całych stanach istnieją od pokoleń dzielnice zamieszkiwane przez te całe polackie azjatyckie hordy, i jakoś nawet wśród polackiej biedoty bezpieczeństwo uliczne i poziom przestępczości to sielanka w porównaniu z gettami zamieszkiwanymi przez kolorowych to jakoś wykopkowych erystyków mija zupełnie.

Choć ten argument ma niepodważalne empiryczne podstawy.
  • Odpowiedz